Dwie wielkopolskie drogi wśród 26 najniebezpieczniejszych miejsc w Polsce wskazanych przez GITD

Autor: A. Karczewska fot. x-news archiwum
REKLAMA

Dwie wielkopolskie drogi znalazły się wśród 26 najbardziej niebezpiecznych miejsc w Polsce, w których Główny Inspektorat Transportu Drogowego ustawi nowe fotoradary. Montaż urządzeń to kolejny etap projektu rozbudowy systemu CANARD.

Jak poinformował Główny Inspektorat Transportu Drogowego, wytypowano 26 najbardziej niebezpiecznych miejsc na polskich drogach, w których jednym z głównych problemów jest nadmierna prędkość pojazdów, w tym przede wszystkim notoryczne przekraczanie tej dopuszczalnej przez kierowców. Właśnie w tych miejscach ustawione zostaną nowe fotoradary, które mają poskromić zapędy nieodpowiedzialnych kierujących i pomóc w ukaraniu tych, którzy ryzykują życie i zdrowie własne i innych uczestników ruchu.

Wśród wskazanych lokalizacji znalazły się także dwie z Wielkopolski. Chodzi o DW178 w ciągu ul. Czarnkowskiej w Obornikach, gdzie urządzenie pojawi się na wysokości posesji nr 33, a także o DK12 w miejscowości Kościelna Wieś.

Fotoradary zostaną zamontowane w ramach projektu rozbudowy Centrum Automatycznego Nadzoru Ruchem Drogowych, który zakłada zakup łącznie 358 urządzeń rejestrujących, spośród których 247 zastąpi stare, 100 pojawi się w nowych lokalizacjach, a 11 będzie zamontowanych w nieoznakowanych pojazdach inspekcji transportu drogowego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA