"Jestem dziełem sztuki" - trwa wystawa prac Daniela Lismore'a w Galerii na Dziedzińcu

Autor: A. Karczewska fot. archiwum redakcji
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

W Galerii na Dziedzińcu trwa wystawa prac Daniela Lismore'a "Jestem dziełem sztuki". Wydarzenie jest jednym z elementów obchodów 16. urodzin Starego Browaru, a część prac artysta stworzył specjalnie na tę okazję.

Wystawę można podziwiać od listopada, a chętnych do zobaczenia prac wyjątkowego artysty nie brakuje. Tytuł wystawy nie jest przypadkowy. Daniel Lismore sam o sobie mówi jako o „żywym dziele sztuki”. Jego kreatywność i niekonwencjonalne podejście do sztuki zachęciły do współpracy z nim znane osoby i marki ze świata mody, sportu czy biznesu. Współtworzy liczne kampanie reklamowe, a efekty jego pracy intrygują i zachwycają zarówno celebrytów jak i „przeciętnego Kowalskiego”. 

Jego dzieła są połączeniem klasyki i historii sztuki z powszechnym… kiczem i banalnością. Łączy materiały, biżuterię i przedmioty o różnym pochodzeniu. Inspiruje się kulturami z całego świata - od Masajów po japońskie gejsze, przez style Marii Antoniny i… Davida Bowiego.

Forma prezentacji także nie jest "klasyczna". Lismore przygotował unikatowe rzeźby-sobowtóry artysty, które są ubrane w eklektyczne kostiumy jego autorstwa. Część z nich powstała specjalnie na poznańskie wydarzenie. 

Wystawa czynna jest do 5 listopada, kiedy to Daniel Lismore osobiście ją otworzył oprowadzając po niej gości. Czynna będzie do końca lutego i jak informuje Stary Browar, niewykluczone, że Daniel Lismore jeszcze odwiedzi Poznań.

Chętnych do zobaczenia jego prac nie brakuje.

Wystawa czynna do 28 lutego 2020, codziennie, godz. 12:00 - 20:00
Galeria na Dziedzińcu, Stary Browar w Poznaniu
Bilety: 10 zł, do kupienia na miejscu w Galerii, płatność kartą

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA