Ul. Taczaka i Garncarska w nowej odsłonie już prawie gotowe!

Autor: A. Karczewska fot. PIM vd. PIM
REKLAMA

Dobiegają końca prace przy przebudowie ul. Taczaka i Garncarskiej, po której zyskają nowe oblicze stając się przede wszystkim bardziej przyjaznymi i dostępnymi dla mieszkańców. W marcu rozpocznie się również sadzenie i instalowanie nowych roślin, które wprowadzą zieleń wśród staromiejskiej szarości.

Prace trwają od miesięcy i zdecydowaną większość robót udało się już wykonać. Celem przebudowy jest nadanie obu ulicom nowego wyglądu przy zachowaniu dawnego klimatu. Mają stać się bardziej przyjazne i dostępne dla mieszkańców - zlikwidowane zostały bariery architektoniczne, a ruch kołowy zostanie tam uspokojony poprzez wprowadzenie strefy zamieszkania.

Na jezdni, chodnikach i miejscach parkingowych ułożono już nową nawierzchnię. Pojawiło się także nowe oświetlenie zapewniające większe bezpieczeństwo, a w ramach prac wymieniono również znaki drogowe.

Obecnie trwa montaż małej architektury, w tym ławek, koszy na śmieci i stojaków rowerowych. Wykonawca musi jeszcze zamontować kamery monitoringu i wykonać prace wykończeniowe przy budynkach, a następnie uprzątnąć obie ulice oraz teren zaplecza budowy przy skrzyżowanu ul. Taczaka i Kościuszki. Docelowo zamontowana ma tam zostać także stacja roweru miejskiego oraz parkomatów.

Odbiory końcowe plaowane są na luty, jednak nie będzie to oznaczało zakończenia inwestycji. Ze względu na czas wegetacji roślin, dopiero w marcu wprowadzona zostanie nowa zieleń, która ma urozmaicić wygląd ulicy, dać potrzebny zwłaszcza latem cień i oczyszczać staromiejskie powietrze.

Dzięki współpracy z zarządzcami sieci ciepłowniczej i gazowej, w czasie wykonywania robót udało się także przebudować infrastrukturę podziemną. Dzięki temu przy "jednym rozkopaniu" możliwe było przeprowadzenie niezbędnych prac, co obniżyło koszty, a przede wszystkim, skróciło okres uciążliwości dla mieszkańców.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA