Tajemnice Okrąglaka, czyli wyjątkowy spacer na 65. urodziny ikony Poznania

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

To jeden z najbardziej znanych i charakterystycznych budynków Poznania, zaprojektowany przez wybitnego architekta Marka Leykama. Ośmiopiętrowy obiekt w kształcie walca, czyli Okrąglak został otwarty 65 lat temu. Z okazji jubileuszu, SARP Poznań zaprasza na wyjątkowy spacer-zwiedzanie tej budowli.

To kultowy budynek powstały w czasach PRL, jednak do dziś est dumą Poznania. Oszklono i o ciekawym kształcie przyciąga wzrok w centrum miasta.

Dawniej pełnił funkcję domu towarowego, w którym można było znaleźć luksusowe towary polskie i zagraniczne. Obecnie pełni funkcję biurowo-usługową. Od 17 lat wpisany jest na listę miejskich zabytków. W 2005 roku otrzymał nagrodę Złotego Quadro w konkursie na najlepszy poznański budynek półwiecza 1955-2005. W latach 2011-2012 przeprowadzono gruntowną modernizację budynku, która pozwoliła na dalsze jego użytkowanie i konserwację.

Z okazji zbliżającego się 65-lecia otwarcia Okrąglaka, SARP Poznań zaprasza na wyjątkowy spacer po niezwykłym obiekcie. Oprowadzać będzie prof. Grażyna Kodym Kozaczko z Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej.

Spacer odbędzie się w sobotę, 1 lutego. Dostępne są dwie opcje godzinowe do wyboru: 11:00 i 12:30.

Na spacery obowiązują zapisy, a ilość miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy drogą mailową na adres: zbudowane@gmail.com (imię, nazwisko, tel. kontaktowy, w tytule wiadomości: Okrąglak I lub Okrąglak II).

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA