Nowoczesne rolnictwo na targach Polagra Premiery 2020

Autor: A. Karczewska fot. Hieronim Dymalski
REKLAMA

Nowoczesne maszyny i urządzenia rolnicze, nasiona, nawozy, środki ochrony roślin, sprzęt zootechniczny - wszystko to można oglądać na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas tegorocznej odsłony targów Polagra Premiery.

Targi rozpoczęły się w piątek i potrwają do niedzieli. W pawilonach można z bliska przyglądać się nowoczesnym maszynom i urządzeniom rolniczym, w większości będących odzwierciedleniem tego, jak wygląda modernistyczne rolnictwo XXI wieku. Wśród nich są te, które pomagają w m.in. zbieraniu plonów, uprawy gleby, nawożenia, ochrony i pielęgnacji roślin czy sadzenia.

Wśród wystawców są również producenci nasion, nawozów czy sprzętu zootechnicznego.

Jednocześnie, podczas trwania targów odbywa się szereg szkoleń i prelekcji tematycznych skierowanych do osób zajmujących się szeroko rozumianymi rolnictwem i hodowolą rolniczą.

Polagra Premiery to jedne z największych targów sprzętu rolniczego w Europie.

Podczas pierwszego, inauguracyjnego dnia imprezy przyznano Złoty Medal Grupy MTP, który w tym roku wręczany był także w dwóch nowych kategoriach. pierwszą było Grand Prix Grupy MTP przyznawane za najbardziej innowacyjny w skali światowej produkt. Drugą było Eco Prize, który przyznawany jest za najbardziej ekologiczny produkt.

W "standardowych" kategoriach Złotych Medali wyróżniono łącznie 37 produktów w kategoriach "Maszyny, urządzenia, aplikacje i produkty dla rolnictwa" oraz "Rośliny uprawne".

Co ważne, Polagra Premiery to targi także dla osób na co dzień niezwiązanych z rolnictwem. Wielu zwiedzających, szczególnie najmłodszych, cieszy możliwość zobaczenia z bliska maszyn rolniczych i uprawnych, które niejednokrotnie imponują swoim rozmiarem.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA