Zmiana organizacji ruchu na wiadukcie PST. Kierowcy będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas

Autor: Codzienny Poznań AK fot./vid. PIM
REKLAMA

W nocy z piątku na sobotę, czyli z 17 na 18 stycznia, zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na remontowanym wiadukcie PST przy przystanku „Szymanowskiego”.

Zmiana organizacji ruchu ma związek z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy. Dotyczy zarówno samego wiaduktu na północnej jego nitce, czyli tej od strony os. Sobieskiego, jak i dojazdu do skrzyżowania ulic Opieńskiego, Szeligowskiego i Szymanowskiego.

Dzisiejszej nocy zamknięte dla ruchu zostaną dwa pasy do jazdy na wprost. Ruch prowadzony będzie jednym pasem dla autobusów. Bez zmian pozostaje tymczasowa lokalizacja przystanku autobusowego w kierunku ul. Stróżyńskiego.

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, nowa tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do połowy kwietnia.

Prace polegające na demontażu kapy międzyjezdniowej, frezowaniu nawierzchni i wykonaniu rozbiórek rozpoczną się dopiero w poniedziałek, 20 stycznia, jednak tymczasowa organizacja ruchu wprowadzana jest już na weekend, by kierowcy mogli się do niej przyzwyczaić w „okresie przejściowym”.

Ci, którzy chcą omijać teren przebudowy mogą wybrać alternatywne trasy przez ul. Stróżyńskiego, Kurpińskiego lub Szeligowskiego.

Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA