Spotkanie noworoczne u wojewody wielkopolskiego

Autor: A. Karczewska fot. Hieronim Dymalski
REKLAMA

W Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu odbyło się spotkanie noworoczne wojewody wielkopolskiego. Dla Łukasza Mikołajczyka było to pierwsze tego typu wydarzenie w nowej roli. Stanowisko wojewody objął niecałe dwa miesiące temu.

Wśród zaproszonych na uroczystość gości znaleźli się m.in. przedstawiciele rządu, parlamentarzyści, władze miast, gmin i wsi, a także przedstawiciele służb mundurowych, świata kultury i nauki oraz duchowieństwa.

Jak podkreślił w swoim przemówieniu wojewoda, do właściwego funkcjonowania systemu, konieczna jest współpraca rządu z samorządem, dlatego ważne są spotkania i dialog na różnych szczeblach.

Uorczystość była również okazją do wręczenia medali "Ad Perpetuam Rei Memoriam" przyznawane za wybitne zasługi dla regionu. Wyróżnienia wręczane są Wielkopolanom już od 27 lat, jako uznanie dla działań, postawy oraz poświęcenia w dążeniu do wspólnego dobra społeczności.

W tym roku otrzymali je: doktor Marian Fluder z Gniezna, rektor Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu profesor Halina Lorkowska oraz dyrektor Poznańskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu doktor Rafał Reczek.

Spotkanie noworoczne uświetnił występ Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych pod batutą majora Pawła Joksa, która wykonała utwory zarówno standardowe i operowe, jak i świąteczne i współczesne.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA