"SOS Australia" - protest klimatyczny już dziś na placu Mickiewicza w Poznaniu

Autor: A. Karczewska fot. archiwum redakcji
REKLAMA

Od kilku miesięcy Australia zmaga się z ogromnymi pożarami, które niszczą nie tylko zieleń i infrastrukturę i domy, ale także przyczyniają się do śmierci zwierząt, w tym także zagrożonych wyginięciem gatunków. Eksperci nie mają wątpliwości, że tak rozległe pożary i wciąż utrzymujące się wysokie temperatury powietrza to efekt zmian klimatycznych. Już dziś na placu Mickiewicza odbędzie się demonstracja „SOS Australia” przygotowana przez Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, podczas którego uczestnicy chcą zwrócić uwagę polityków na konieczność podjęcia natychmiastowych działań w celu ograniczenia skutków zmian klimatu.

Organizatorzy wydarzenia zwracają uwagę na coraz bardziej destrukcyjne efekty zmian klimatycznych. Trwające pożary w Australii to tylko symbol zjawisk i katastrof, jakie w ostatnich latach dosięgły najróżniejsze zakątki świata. Temperatura powietrza jest coraz wyższa w każdym regionie. Topniejące lodowce, dokuczliwe i długie upały, silniejsze niż zwykle trzęsienia ziemi, w tym także ostatnie w Portoryko, coraz częściej występujące huragany i ulewy powodujące powodzie także m.in. w Afryce to tylko część skutków zmian klimatycznych.

Ogromną rolę w zmianie klimatu odegrał człowiek poprzez swoje działania i niedostateczną lub całkowity brak ochrony natury w niektórych obszarach. O konieczności podjęcia natychmiastowych działań w celu złagodzenia negatywnych skutków mówi się od kilku lat. Społeczeństwo domaga się jednak podjęcia zdecydowanych kroków przez polityków, którzy  mogą usankcjonować konkretne rozwiązania na rzecz klimatu.

Właśnie w tym celu już dziś w kilku miastach Polski, także w Poznaniu, na ulice wyjdą obywatele domagający się zakończenia debat i polemiki i przejścia do zdecydowanych działań mogących pomóc „ocalić planetę”.

„Takie miasta, jak Katowice, Kraków, czy Białystok również wychodzą na ulicę, by przypomnieć rządzącym, iż patrzymy im na ręce. Świadomi zagrożenia i przerażeni brakiem reakcji polityków krzyczymy: "SOS Australia!””
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny - PoznańDemonstracja odbędzie się dzisiaj (17 stycznia) o godzinie 17:00 na Placu Mickiewicza.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA