Pomysły na spędzenie soboty w Poznaniu

Autor: Codzienny Poznań fot. redakcja
REKLAMA

Choć pogoda będzie dziś płatać figle warto skorzystać z oferty kulturalnej, jaką oferuje dziś Poznań. Oto kilka propozycji jak spędzić ten dzień.

Międzynarodowe Targi Rolnicze Polagra

Nie tylko rolnicy, ale również osoby, które interesują się roślinnością, będą mogły wziąć udział w Targach Polagra. To jedno z największych, halowych wydarzeń targowych w Europie Środkowej. Ekspozycja obejmie 7 pawilonów wypełnionych nowościami, które producenci i dystrybutorzy szykują na nadchodzący sezon. Wydarzenie potrwa do niedzieli.

Sztuka afrykańska w Palmiarni Poznańskiej

Na wystawie dostępne będą rzeźby, biżuteria, obrazy, a także ręcznie wykonane przedmioty, które zostały przywiezione z Afryki. Eksponaty pochodzą z prywatnej kolekcji p. Machów, którzy będą obecni na wystawie, by osobiście opowiedzieć zarówno o niej, jak i o swoich podróżach i doświadczeniach zdobytych podczas afrykańskich wypraw.  Wystawa dostępna będzie od 18 stycznia do 23 lutego 2020 roku. Wstęp odbywa się na podstawie biletów wstępu do Palmiarni w cenie 12 złotych za normalny, 8 złotych za ulgowy.

Festiwal Jednego Zdjęcia

W trakcie festiwalu będzie można zabrać ze sobą własne fotografie i porozmawiać na temat okoliczności, w jakich zostało zrobione. Aby wziąć udział w wydarzeniu, trzeba wywołać zdjęcie w formacie 15x21 w wersji matowej i przynieść je do Atelier Stowarzyszenia Łazęga Poznańska. Każda z fotografii weźmie również udział w konkursie. Najlepszą wybiorą uczestnicy festiwalu. Zdjęcia można przynosić do piątku, 17 stycznia od godziny 16:00 do 21:00.

Atelier Stowarzyszenia Łazęga Poznańska (ul. św. Marcin 75)  

Godzina: 18:00-20:00

Świat obrazów

W Muzeum Narodowym w Poznaniu będzie można obejrzeć wystawę obrazów, które dotychczas nie ujrzały światła dziennego. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że muzealne zbiory są znacznie bogatsze od tego, co możemy na co dzień podziwiać na ekspozycji. Zaproszeni goście odkryją kulisy muzealnych magazynów. Najbliższe spotkanie będzie dotyczyło portretu Władysława Marcinkowskiego, który wykonała Anna Bilińska-Bohdanowiczowa. Spotkanie poprowadzi Renata Higersberger.

Muzeum Narodowe w Poznaniu (Aleje Marcinkowskiego 9)

Godzina: 11:00

City Trail

Biegacze po raz kolejny powalczą na 5-kilometrowej pętli o jak najlepszy wynik sumujący się do klasyfikacji generalnej. Formuła cyklu polega na formie Grand Prix, gdzie to najlepsza suma czasów wszystkich biegów da uczestnikowi i uczestniczce zwycięstwo.

Harmonogram każdej z imprez CITY TRAIL:


godz. 8:30 - otwarcie biura zawodów (okolice plaży miejskiej nad Rusałką) 

godz. 9:20-10:30 – biegi CITY TRAIL Junior


godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów


godz. 11:00 - start biegu głównego na 5 km

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA