Miasto zainstaluje nowe kamery na dwunastu poznańskich osiedlach

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixabay
REKLAMA

Jeszcze w tym roku na 12 poznańskich osiedlach zostaną zainstalowane nowe kamery monitoringu miejskiego, które mają zwiększyć poziom bezpieczeństwa na ulicach Poznania. Obecnie w ramach Systemu Monitoringu Wizyjnego Poznania funkcjonuje 850 kamer.

Monitoring miejski jest jednym z elementów polityki bezpieczeństwa w Poznaniu. Pomaga m.in. w identyfikacji sprawców przestępstw i wykroczeń, odnalezieniu osób zaginionych czy bieżącym i natychmiastowym reagowaniu na nagłe zdarzenia wymagające interwencji.

Miasto stara się stale rozwijać System, jednak wciąż w wielu miejscach brakuje kamer, a w innych są już przestarzałe. W tym roku na modernizację, rozbudowę oraz aktualizację oprogramowania Poznań chce wydać ok. 3 mln złotych.

Do końca 2020 roku na 12 poznańskich osiedlach przybędzie łącznie ok. 50 nowych punktów kamerowych. Zostaną zainstalowane w rejonie: ul. Piaskowej i Szyperskiej, os. Lotników Wielkopolskich, pl. Kolegiackiego, Dolnego Tarasu Rataj, ul. Mogileńskiej, os. Wilczy Młyn, os. Strzeszyn, parku im. Ks. T. Kirsche, placu zabaw przy ul. Przytocznej, placu zabaw przy ul. Sobeskiego, os Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo, os. Świerczewo i Zielony Dębiec (ul. Opolska i Łozowa).

Obraz z kamer monitoringu miejskiego jest na bieżąco śledzony przez operatorów, którzy reagują na różnego rodzaju sytuacje wymagające interwencji powiadamiając odpowiednie służby.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA