"Księga Dżungli" w Teatrze Muzycznym w Poznaniu - na premierze szereg gości specjalnych, w tym prezydent Poznania, minister, dyrektorzy instytucji kulturalnych i politycy

Autor: A. Karczewska fot. M. Kordula
REKLAMA

Już w sobotę w Teatrze Muzycznym w Poznaniu premiera, na którą czeka wielu - „Księga Dżungli” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego, zagości na poznańskiej scenie. To spektakl, który jest świetną atrakcją zarówno dla najmłodszych dzieci jak i dorosłych. Na sobotniej premierze pojawią się m.in. prezydent Poznania i minister rozwoju, a także politycy, samorządowcy i dyrektorzy instytucji kulturalnych.

„Księga Dżungli” to kultowa opowieść na podstawie powieści Rudyarda Kiplinga o chłopcu zwanym „Żabą”, który trafia do dżungli i musi odnaleźć się w zwierzęcej rzeczywistości. Adaptacja książki została uwspółcześniona, by przedstawić historię jednocześnie skłaniając do refleksji współczesnego człowieka - zarówno najmłodszego jak i dorosłego.

Musical porusza temat m.in. stereotypów uczulając i przestrzegając przed uprzedzeniami i brakiem tolerancji. W muzyczny i barwny sposób uczy tolerancji i akceptacji dla odmienności. Podkreśla wartość każdego człowieka pomimo niedoskonałości, które posiada.

Reżyserem spektaklu jest Jakub Szydłowski, który stworzył z tego dziki, zabawny i opowiedziany współczesnym językiem musical familijny. Przedstawienie mogą oglądać dzieci już od 5. roku życia.

Premiera spektaklu odbędzie się w sobotę, 18 stycznia, o godzinie 17:00. Wśród widzów pojawią się goście specjalni, tacy jak m.in. prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak wraz z zastępcami Katarzyną Kierzek-Koperską oraz Jędrzejem Solarskim, minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz, Justyna Makowska, dyrektor Wydziału Kultury Miasta Poznania wraz z zastępcą Marcinem Kostaszukiem, Jacek Mikołajczyk, dyrektor Teatru Syrena, Michał Merczyński, dyrektor Malta Festival Poznań, politycy: Joanna Jaśkowiak (KO) oraz Jarosław Pucek (PiS) oraz aktor Mateusz Damięcki.

Bilety na spektakle Teatru Muzycznego w Poznaniu dostępne są online oraz w kasie teatru.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA