Cykl City Trial wkracza w 2020 rok

Autor: Oskar Glin fot. Katarzyna Goździewska
REKLAMA

Organizatorzy cyklu City Trail po raz kolejny zapraszają nad jezioro Rusałka na czwarty spośród zaplanowanych sześciu biegów. Już w najbliższą sobotę, 18 stycznia, biegacze po raz kolejny powalczą na 5-kilometrowej pętli o jak najlepszy wynik sumujący się do klasyfikacji generalnej.

Formuła cyklu polega na formie Grand Prix, gdzie to najlepsza suma czasów wszystkich biegów da uczestnikowi i uczestniczce zwycięstwo. 
Na półmetku zmagań w kategorii mężczyzn liderem jest Łukasz Nowak, który jak do tej pory raz był pierwszy i dwa razy drugi. Wśród kobiet w wyścigu po triumf w całym cyklu przoduje Alicja Radziej, która jak do tej pory do mety dobiegała na drugim, trzecim i czwartym miejscu. 
Nie świadczy to jednak o tym, że zwycięstwo w cyklu jest już przesądzone. Sprawa jest ciągle otwarta i nadal kilkanaście osób ma realne szanse na wysunięcie się na prowadzenie i wygranie całego cyklu. 


Z biegu na bieg dostrzec można wyraźny wzrost popularności cyklu. Jak do tej pory średnio w każdym biegu udział wzięło 804 biegaczy. Ponadto podczas każdego z biegu organizowane są również zmagania dla młodzieży. W nich średnio wzięło udział 270 uczestników. Świadczy to o tym, że Polacy coraz chętniej uczestniczą w tego typu inicjatywach. 
Podkreśla to również Marta Pokutycka-Mądrala- rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden, ciesząc się, że z roku na rok biegi notują wzrost frekwencji, jednocześnie przekonując, że udział w zawodach to doskonały sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu, jak również na utrwalanie postaw prozdrowotnych wśród dorosłych i najmłodszych.

Organizatorzy przypominają, że ciągle można się zapisać i sprawdzić swoje możliwości na trasie wzdłuż jeziora Rusałka. 
Zapisy oraz szczegółowe informacje dotyczące biegu znaleźć można online.

Harmonogram każdej z imprez CITY TRAIL:


godz. 8:30 - otwarcie biura zawodów (okolice plaży miejskiej nad Rusałką) 

godz. 9:20-10:30 – biegi CITY TRAIL Junior


godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów


godz. 11:00 - start biegu głównego na 5 km

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA