Zabawa i nauka wśród natury - Stare Zoo Poznań zaprasza do siebie na ferie

Autor: A. Karczewska fot. Stare Zoo Poznań FB archiwum
REKLAMA

Stare Zoo zaprasza do siebie na ferie zimowe, podczas których najmłodsi będą mogli dowiedzieć się m.in. w jaki sposób zwierzęta leśne radzą sobie zimą, jak rozpoznać poszczególne drzewa i czy… ślimaki potrafią uciekać.

Oferta skierowana jest do osób indywidualnych (nie grup zorganizowanych) i jest bezpłatna. Podczas spotkań, dzieci poprzez zabawę i kontakt z naturą poszerzają swoją wiedzę na temat roślin oraz zwierząt leśnych, domowych i egzotycznych. Uczestniczą również w zajęciach plastycznych.

Przygotowano łącznie cztery spotkania tematyczne, po dwa w każdym z dwóch tygodni ferii - we wtorki i w czwartki.

Pierwsze, które zaplanowano na 28 stycznia, upłynie pod znakiem zwierząt leśnych. Podczas spaceru po zoo, a także podczas zabaw edukacyjnych, dzieci dowiedzą się w jaki sposób zwierzęta leśne radzą sobie zimą.

Z kolei 30 stycznia uczestników czeka mała lekcja dendrologii, w czasie której poznają proste sposoby na rozpoznawanie drzew.

W drugim tygodniu ferii pierwsze zajęcia odbędą się 4 lutego i upłyną pod znakiem żółwi - tych małych i tych dużych. Dzieci dowiedzą się, jakie żółwie żyją w Polsce, a jakie są mieszkańcami poznańskiego zoo. Dzieci mogą przygotować się na bliskie spotkanie z tymi ostatnimi.

Ostatnie zajęcia odbędą się 6 lutego i będą poświęcone patyczakom i ślimakom. Jak się nimi opiekować i czy potrafią… uciekać?

Zajęcia są bezpłatne, jednak obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 618 733 975. Pod tym samym numerem udziela jest również informacja dotycząca szczegółów oferty w tym godzin zajęć.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA