Na jednym z obrazów z kamer monitoringu miejskiego znalazł poszukiwaną kobietę

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixabay
REKLAMA

Przez całą dobę obserwują obraz z ponad 880 kamer monitoringu miejskiego - operatorzy monitoringu muszą wykazywać się nie tylko spostrzegawczością i ciągłym skupieniem, ale także dobrą pamięcią do twarzy. Dzięki temu w tłumie osób na ulicach miasta potrafią znaleźć nawet te, które są poszukiwane. Do jednej z takich sytuacji doszło wczoraj w godzinach popołudniowych.

Jak informuje straż miejska, operator popołudniowej zmiany otrzymał rysopis wraz ze zdjęciem kobiety poszukiwanej przez policję. Kilka godzin później obserwując terenu Dworca Zachodniego zauważył osobę, która była bardzo podobna do tej z policyjnego komunikatu, dlatego przybliżył obraz, co rozwiało jego wątpliwości - była to poszukiwana kobieta.

Natychmiast zawiadomił o tym dyżurnego policji, który wysłał na miejsce najbliższy patrol. Dzięki temu udało się zatrzymać poszukiwaną.

Jak informuje straż miejska, w ubiegłym roku operatorzy monitoringu miejskiego przekazali służbom ponad 7700 zdarzenia, które wymagały interwencji służb porządkowych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA