Wojewoda przekaże Poznaniowi teren po pływalni Olimpia. Miasto wybuduje tam nowy obiekt sportowy

Autor: A. Karczewska fot. Hieronim Dymalski, Maciej Kulczyński
REKLAMA

Teren po pływalni „Olimpia” przy ul. Taborowej trafił w ręce Miasta. Wojewoda wielkopolski, Łukasz Mikołajczyk podjął decyzję o przekazaniu nieruchomości przez województwo w formie darowizny. Zarządzenie w tej sprawie zostało podpisane dziś w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim i przekazane na ręce prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka.

O to, by była pływalnia Olimpia została zmodernizowana zabiegano od dłuższego czasu. Mieszkańcy i społecznicy zwracali uwagę na potencjał tego miejsca i brak ciekawych obiektów sportowych w okolicy. Miasto Poznań podjęło temat i zleciło wykonanie ekspertyzy, by ocenić stan techniczny pływalni.

Okazało się, że stan techniczny i sanitarny hali, w tym także 25-metrowego basenu pływackiego jest zły, a całość wymaga rozbiórki. By Miasto mogło podjąć działanie konieczne było uregulowanie kwestii własności. Na podstawie porozumienia, wojewoda wielkopolski wydał decyzję o przekazaniu terenu Miastu pod pewnymi warunkami. Najważniejszym jest zachowanie publicznego dostępu do wybudowanych tam obiektów sportowych oraz przeprowadzenie konsultacji społecznych w zakresie zagospodarowania nieruchomości.

Wartość darowizny wynosi około 12 mln złotych. Zarządzenie w tej sprawie zostało dziś podpisane przez wojewodę w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim i przekazane na ręce prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka.

Z uwagi na konieczność rozbiórki obecnych obiektów, władze miasta podjęły decyzję o budowie w tym miejscu Centrum Sportów Walki, które pozwoli na rozszerzenie działalności innych szkół i szkółek działających w tego typu dyscyplinach w okolicy.

Do czasu rozpoczęcia prac na terenie funkcjonować będzie mały basen do nauki pływania, którego stan techniczny pozwala na tymczasową eksploatację.

Budowa Centrum Sportów Walki nie oznacza jednak, że okoliczni mieszkańcy nadal będą bez pływalni. Miasto planuje budowę nowej pływalni krytej w sąsiedztwie obiektu. Prace projektowe dobiegają końca, a obiekt ma być gotowy i oddany do użytku za trzy lata.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA