Poznańskie CBA wraz z Żandarmerią Wojskową dokonało zatrzymania 5 osób, w tym byłych i obecnych żołnierzy

Autor: Codzienny Poznań AK CBA fot. pixabay
REKLAMA

Funkcjonariusze poznańskiej delegatury CBA wraz z Prokuraturą Okręgową w Gdańsku prowadzą śledztwo w sprawie możliwego popełnienia przestępstwa przez żołnierzy Wojska Polskiego pełniący służbę w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. W sprawie zatrzymano pięciu osób, w tym byłych i obecnych żołnierzy.

Jak informuje CBA w toku śledztwa ustalono, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo nieprawidłowości w związku z organizowaniem przetargów na zakup sprzętu i usług na potrzeby armii. Działania mogłyby narazić Skarb Państwa na straty „znacznych rozmiarów”.

Materiał dowodowy w sprawie zebrali funkcjonariusze Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Jak wyjaśniono w komunikacie CBA, "w latach 2018-2019, w ramach prowadzonych przetargów, pomiędzy żołnierzami odpowiedzialnymi za ich przeprowadzenie, a osobami prowadzącymi działalność gospodarczą dochodziło do zmów przetargowych oraz przestępstw korupcyjnych".

W sprawie zatrzymano pięć osób, w tym dwóch obecnych i jednego byłego oficera Wojska Polskiego. Pozostałe dwie osoby to przedsiębiorcy. Zatrzymania dokonali funkcjonariusze poznańskiej delegatury CBA wraz z Żandarmerią Wojskową. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku postawiła już zarzuty całej piątce - zawierania zmów przetargowych oraz udziału w przestępstwach korupcyjnych.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA