Postęp prac przy budowie tramwaju na Naramowice i ciekawe odkrycia archeologiczne

Autor: Oskar Glin fot./vid. PIM
REKLAMA

Rozpoczęte w grudniu 2018 roku prace nad największą komunikacyjną inwestycją w Poznaniu nabierają tempa. Mieszkańcy Naramowic w ostatnim czasie mogli zaobserwować, że prace nad trasą tramwajową obejmują coraz szersze spektrum działań.

Obecnie trwają przygotowania terenu pod budowę trasy wraz z węzłem Lechicka/Naramowicka. Wyburzane są budynki kolidujące z przedsięwzięciem. Ponadto w kilku miejscach prowadzone są również prace archeologiczne. Polegają one przede wszystkim na zabezpieczeniu pozostałości po cmentarzu ewangelickim oraz odkrytej osady sprzed ponad dwóch tysięcy lat w rejonie Parku Kosynierów. Obejmują również schrony amunicyjne i mobilizacyjne znajdujące się w okolicach ulic Lechickiej, Naramowickiej oraz Sarmackiej.

Wykonawcy przestrzegają, aby w okolicach prac archeologicznych, w trosce o swoje bezpieczeństwo zwrócić szczególną uwagę na oznakowanie.


Wszystkie te prace prowadzą do tego, aby na wiosnę po uzyskaniu zezwolenia na realizację inwestycji drogowej móc przystąpić do budowy ponad 3-kilometrowej trasy na Naramowice. Dodatkowo inwestycja przewiduje 7,5 km dróg, zintegrowanego przystanku autobusowo-tramwajowego „Naramowice” oraz dwupoziomowego węzła komunikacyjnego na skrzyżowaniu ulicy Lechickiej z Naramowicką, pozwalający na bezkolizyjny przejazd tramwajów nad ulicą Lechicką.


Jak podkreślają wykonawcy do tej pory wszystkie prace odbywają się zgodnie z harmonogramem. Jeśli nadal będą tak sprawnie postępować to można liczyć na to, że planowane na wiosnę 2022 roku zakończenie prac okaże się faktem.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA