ZDM ogłosił przetarg na strefę płatnego parkowania na osiedlu Św. Łazarz i WIlda

Autor: Maciej Kulczyński fot. archiwum
REKLAMA

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na instalację parkometrów na terenie osiedla św. Łazarz i dzielnicy Wilda. Oferty będą przyjmowane od 17 lutego.

Przetarg ma wyłonić firmę, która zajmie się dostawą, instalacją i uruchomieniem automatów parkingowych oraz wprowadzeniem stałej organizacji ruchu na obszarze Wildy i osiedla św. Łazarz w Poznaniu. Oba miejsca mają być objęte SPP od 1 października. Natomiast od kwietnia zaplanowane są zmiany w cenniku opłat w strefach płatnego parkowania. Na wspomnianych wyżej Wildzie i Łazarzu stawka za pierwszą godzinę wyniesie 3,50 zł.

Zwycięzca konkursu ofert będzie zobowiązany do uruchomienia systemu nadzoru nad parkomatami czy wydzielenia stanowisk do kontroli systemu w siedzibie podmiotu zlecającego. Dodatkowo zostaną przeprowadzone szkolenia pracownicze mające na celu lepsze zapoznanie się ze dostarczonym sprzętem.

Obszar dzielnicy Wilda, na którym będzie działać SPP ograniczony będzie ulicami: od północy Królowej Jadwigi i Stanisława Matyi (bez tych ulic), od zachodu ulicami Przemysłową, Roboczą i Fabryczną, od południa ulicą Hetmańską (bez tej ulicy) oraz od wschodu korytem rzeki Warta. Natomiast SPP na obszarze osiedla św. Łazarz ograniczony będzie ulicami: od południa ulicą Hetmańską (bez tej ulicy), od zachodu ul. Reymonta i ulicą Przybyszewskiego (bez tych ulic), od północy ulicą Bukowską (bez tej ulicy) oraz torami kolejowymi od wschodu.

Montaż odpowiednich elementów ma potrwać do sześciu miesięcy od zawarcia umowy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA