Poznański sanepid rozpoczyna nowy program. Będzie uczył przedszkolaki czym są produkty ekologiczne

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

„Skąd się biorą produkty ekologiczne?” to nie tylko pytanie, które zadaje sobie wielu Polaków, ale także nazwa nowego programu realizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Już jutro rozpoczną się szkolenia dla przedszkolnych koordynatorów, którzy będą przekazywać wiedzę na temat ekologicznych produktów najmłodszych poznaniakom.

Będzie to pierwsza, pilotażowa edycja programu, którego celem jest zwiększenie zarówno świadomości jak i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego, a przede wszystkim budowanie prawidłowych nawyków już od najmłodszych lat.

Właśnie dlatego w przedszkolaki w wieku 5-6 lat będą edukowane w ramach programu w zakresie prawidłowego żywienia. Wiedza będzie przekazywana w sposób ciekawy i przystępny dla najmłodszych.

Edukacja wpłynie nie tylko na nawyki dzieci, ale także dorosłych. Nie od dziś wiadomo bowiem, że dzieci niejednokrotnie uczą także swoich rodziców i dziadków pewnych zachowań. W ten sposób uda się poprawić także wiedzę na temat produktów ekologicznych również wśród osób już pełnoletnich.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA