Ostatni sparing w drodze po suckes - polska reprezentacja w hokeju na trawie wyjechała na Mistrzostwa Europy

Autor: Maciej Kulczyński
REKLAMA

Kadra Polski w hokeju na trawie mężczyzn rozgrała ostatnie sparingi przed weekendowymi Mistrzostwami Europy w Berlinie. Dziś podopieczni Jacka Adriana zagrali mecz towarzyski z WKS-em Grunwald Poznań, po którym udali się do Niemiec.

Był to ostatni mecz przed wyjazdem biało-czerwonych na turniej. WKS wygrał 2:1, a spotkanie przebiegało w pozytywnej atmosferze. Trener Jacek Adrian mógł doszlifować ostatnie elementy taktyczne oraz przypatrzeć się poszczególnym zawodnikom pod kątem składu na pierwszy mecz mistrzostw.

Na Halowych Mistrzostwach Europy zagra osiem reprezentacji. W Berlinie zagra sześć najlepszych drużyn Halowych Mistrzostwach Europy w 2018 organizowanych w Antwerpii i są to: Austria, Niemcy, Belgia, Polska, Czechy oraz Rosja oraz dwie drużyny, które wywalczyły awans z niższej dywizji: Holandia i Ukraina. Biało-czerwoni trafili do grupy A, gdzie przyjdzie im się zmierzyć z Austrią, Rosją oraz Ukrainą. Z grupy awansują dwie drużyny z najlepszymi wynikami.

Trener Adrian odpowiedział w wywiadzie pomeczowym o swoich oczekiwaniach co do wyniku, jaki mogą osiągnąć białoczerwoni podczas mistrzostw. Uważa, że najlepszą metodą jest nie wychodzenie daleko w przyszłość jeżeli chodzi o wyniki, a skupienie się na najbliższym spotkaniu. Kluczowy według niego będzie pierwszy mecz z Ukrainą, który pomoże zbudować podstawy pod wyjście z grupy oraz wyraźnie wzmocnić morale w zespole.

Ukraina wydaje się być rywalem jak najbardziej w zasięgu Polaków, bo po południu przyjdzie arcytrudny mecz z Austrią. Trener Jacek Adrian podchodzi jednak spokojnie do starcia z wyżej notowanym przeciwnikiem. Jak sam twierdzi sztab bardzo dobrze rozpracował wszystkich rywali. Jako jedną z zalet obecnej kadry Polski wskazał młodość i głód zwycięstwa zawodników, którzy zdają sobie sprawę z rangi turnieju i nie powinni ulec presji europejskiego czempionatu.

Ostatnie chwile przed turniejem szkoleniowiec chce przeznaczyć na wyeliminowanie błędów popełnionych w sparingach oraz regenerację. Jutro reprezentacja zagra w Berlinie ostatni sparing przed turniejem z reprezentacją Holandii, który będzie świetnym przetarciem przed piątkowymi meczami o punkty.

Mecze Polaków w fazie grupowej:

17.01.2020 r. 10:00 Polska – Ukraina
17.01.2020 r. 17:15 Polska – Austria
18.01.2020 r. 10:15 Polska – Rosja

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA