Nowe możliwości dla wielkopolskich przedsiębiorców

Autor: Oskar Glin fot. Hieronim Dymalski
REKLAMA

Samorząd województwa wielkopolskiego dostrzegł, jak doskonale radzą sobie przedsiębiorcy. Teraz dzięki dodatkowemu wsparciu w postaci kredytu, pozwolą mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom na dynamiczne rozwijanie swoich firm.

Prace nad projektem trwały przez kilka miesięcy. Ich zwieńczeniem, było podpisanie umów, dzięki którym przedsiębiorcy, będą mogli pozyskać pieniądze z Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju. 


Współpraca Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju wraz z Funduszem Poręczeniowym oraz Pośrednikami Finansowymi pozwoli na zminimalizowanie największej bariery w przypadku mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, czyli brak zabezpieczenia finansowego. 
Szacunkowo organizatorzy projektu zakładają, że kwota jaką przedsiębiorcy będą mogli pozyskać oscylować będzie w okolicach 400 milionów złotych, zaznaczając przy tym, że poręczenia obejmować będą szeroki katalog transakcji, jak np. kredyt inwestycyjny, leasing finansowy czy kredyt obrotowy.


Organizatorzy akcji podkreślają również o bezpieczeństwie całej transakcji, dzięki mechanizmowi reporęczenia. Polega on na tym, że zobowiązanie zaciągnięte przez przedsiębiorcę, będzie zabezpieczone w 80% przez Pośrednika Finansowego, które w 80% zabezpieczone będzie przez reporęczenie Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju. 


Świadczone przez Pośredników finansowych poręczenia uzupełnią ofertę na pozyskanie pieniędzy w celu dalszego rozwoju firmy. Obecnie przedsiębiorcy skorzystać mogą z oferty Europejskiego Funduszu Strukturalnego i Inwestycyjnego, a w ramach niego z programu JEREMIE 2. 


Zebrani podczas konferencji podkreślali, że jest to bardzo dobry ruch w kierunku rozwoju województwa wielkopolskiego, a ponadto możliwość na zwiększenie konkurencyjności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na rynku krajowym, jak i zagranicznym.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA