Za wyrzucenie choinki do kosza na śmieci grozi kilkaset złotych mandatu

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixabay
REKLAMA

Nie tylko Urząd Miasta i GOAP przypominają o tym, co zrobić z bożonarodzeniowym drzewkiem. Swoją akcję rozpoczął także ZKZL, który informuje swoich najemców o właściwych sposobach na „pozbycie się” choinek po świętach, które nie będą skutkowały otrzymaniem mandatu.

Styczeń i luty to okres, w którym wyrzucane z domów są bożonarodzeniowe choinki. Nie każdy jednak robi to w sposób zgodny z przepisami np. wkładając całe drzewko do kosza na śmieci lub wyrzucając je na terenach zielonych w mieście.

Zarówno w styczniu jak i lutym GOAP zapewnia bezpłatny odbiór choinek w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Osoby chcące oddać drzewko powinny pozostawić je przed nieruchomością w przypadku zabudowy jednorodzinnej lub w miejscu gromadzenia odpadów w przypadku zabudowy wielorodzinnej. Co ważne, drzewka powinny być bez doniczek i ziemi czy piasku.

Odbiory zaplanowano na styczeń i luty - po jednym razie w danym miesiącu. Harmonogram dostępny jest na stronie internetowej GOAP.

Możliwe jest także wyrzucenia drzewek do pojemników na bioodpady (brązowe), jednak w tym przypadku należy je pociąć na kawałki.

O tym, w jaki sposób prawidłowo „pozbyć się” drzewka informuje również ZKZL. W budynkach zasobu miejskiego pojawiły się plakaty informacyjne „Choinka? Nie wyrzucaj”. Celem akcji jest przypomnienie, by nie wyrzucać drzewek do śmietników.

Ci, których nie przekonuje samo istnienie przepisów być może przekona fakt, że za takie zachowanie można otrzymać od straży miejskiej mandat w wysokości 500 złotych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA