Poznańska policja kontroluje samochody używając specjalistycznego wozu. W 7 miesięcy zatrzymano ponad 350 dowodów rejestracyjnych

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Odkąd w czerwcu 2019 roku do floty poznańskiej policji włączono specjalistyczny samochód, przeprowadzono przy jego użyciu niemal 1400 kontroli, które zakończyły się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu w ponad 350 przypadkach.

Specjalistyczny samochód poza standardowym wyposażeniem i sprzętem policyjnym posiada także specjalne urządzenia, które pozwalają na sprawdzenie samochodów pod kątem poziomu emitowanych przez nie spalin. Policjanci używają m.in. analizatora spalin i dymomierza. Można nimi kontrolować zarówno samochodu z silnikami benzynowymi jak i diesla.

W środku znajduje się również część biurowa, w której funkcjonariusze mogą wykonywać swoją pracę w tym zakresie.

Pojazd trafił do poznańskiej policji w czerwcu 2019 roku. Zakup był współfinansowany przez Miasto Poznań i Komendę Główną Policji. Od tego czasu do końca 2019 roku przeprowadzono przy jego użyciu 1396 kontroli pojazdów. W aż 354 przypadkach zakończyły się one zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Na 441 kierowców nałożono mandaty karne, a wobec 184 zastosowano pouczenie. Skierowano także 20 wniosków do sądu o ukaranie.

Prowadzone przez policję kontrole mają na celu walkę z zanieczyszczeniami powietrza powodowanymi m.in. przez samochody, których stan techniczny sprawia, że emitują one większą niż dozwolona ilość spalin.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA