Od co najmniej pół wieku pokazują czym jest miłość, wzajemne zrozumienie i szacunek

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Trwają w związku małżeńskim od co najmniej 50 lat dając przykład kolejnym pokoleniom jak wytrwać wspólnie przez życie - w Sali Białej Urzędu Miasta poznańskie pary, które są co najmniej 50 lat temu przyrzekały sobie wspólne życie odebrały medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Choć nie da się ukryć, że w ostatnich 20 latach liczba rozwodów wzrasta, a liczba zawieranych związków małżeńskich spada, to są jeszcze tacy, którzy „tak” powiedzieli sobie co najmniej 50 lat temu i wciąż są razem. Właśnie takie pary są wzorem dla kolejnych pokoleń, ucząc nie tylko tego, czym jest miłość, ale także wzajemnego szacunku i zrozumienia.

W poniedziałek, w Sali Białej Urzędu Miasta odbyła się pierwsza w tym roku uroczystość wręczenia medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla tych, którzy trwają w związku małżeńskim od co najmniej pół wieku.

Prezydent Jacek Jaśkowiak nie ukrywa, że takie spotkania to „najprzyjemniejszy obowiązek prezydenta miasta”. Podziękował parom za dobry przykład nie tylko dla najbliższych, ale także wszystkich poznaniaków.

Łącznie uhonorowano tym razem 30 par. W uroczystości jak zwykle wzięli udział także najbliżsi - rodzina i przyjaciele - jubilatów. To wydarzenia, które zawsze są ogromnym przeżyciem nie tylko dla małżonków, ale także dla tych, którzy na ich związek patrzą od lat. To zwykle oni są tymi, którzy składają wniosek o uhonorowanie pary. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane są przez Prezydenta RP, a wręczane przez lokalne władze.

Poza pamiątkowym medalem, pary otrzymały także kwiaty oraz list gratulacyjny. Podczas uroczystości nie zabrakło również Marszu Mendelssohna, tortu weselnego oraz toastu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA