Koniec przebudowy ul. Wyłom. Od środy będzie obowiązywać stała organizacja ruchu

Autor: A. Karczewska fot./vid. PIM
REKLAMA

Nowe chodniki, nawierzchnia oraz miejsca postojowe - wszystko to, by ul. Wyłom była wygodniejsza i bezpieczniejsza dla mieszkańców. Zakończono już prace przy przebudowie, dzięki czemu od środy, 15 stycznia, zacznie obowiązywać stała organizacja ruchu.

Ul. Wyłom, która jest łącznikiem ul. Piątkowskiej i Nasiennej, została przebudowana na długości 300 metrów. Jest bardzo istotną ulicą w okolicy z uwagi na fakt, że stanowi dojazd do osiedla domów jednorodzinnych, które znajduje się w pobliżu oraz do os. Powstańców Warszawy.

Do tej pory kierowcy chcący zaparkować tam swoje pojazdy mieli do dyspozycji jedynie parking gruntowy. Z kolei piesi korzystali  dobrego chodnika po stronie północnej lub będącego w złym stanie, fragmentarycznego chodnika po stronie południowej, ułożonego z różnych i niejednolitych materiałów.

W ramach przeprowadzonej inwestycji wykonano nowy chodnik po stronie południowej przy użyciu kostki brukowej. Zamontowano nowe krawężniki i wybudowano nowe zjazdy do posesji. Częściowo naprawiono także nawierzchnię jezdni, co dodatkowo poprawiło komfort poruszania się po niej.

Nowe miejsca parkingowe zostały wyznaczone po północnej stronie drogi i na utwardzonej nawierzchni. W celu zapewnienia większego bezpieczeństwa w okolicy, na jezdni zamontowano także trzy progi zwalniające.

Całość została uzupełniona nowymi nasadzeniami drzew oraz trawnikiem. W czasie prac wybudowano również kanał technologiczny i przebudowano odwodnienie.

Dzięki inwestycji zwiększył się komfort użytkowania ulicy zarówno przez pieszych jak i kierowców. Poprawiło się również bezpieczeństwo uczestników ruchu.

Prace trwały trzy miesiące i dobiegły już końca, choć odbiór końcowy ma dopiero nastąpić jeszcze w styczniu. Od środy jednak, 15 stycznia, obowiązywać będzie już stała organizacja ruchu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA