Nowe samochody terenowe dla Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu

Autor: A. Karczewska fot. KWP Poznań
REKLAMA

Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu otrzymali nowe samochody terenowe. Pojazdy pomogą im w codziennej służbie, która często wymaga poruszania się po trudnym terenie.

Policyjni poznańscy wodniacy często muszą jeździć po trudnym terenie - czasem to piach, czasem grząski, podmokły teren. Takie warunki wymagają odpowiednich pojazdów, które będą w stanie poradzić sobie w nagłych sytuacjach, w których policjanci będą musieli dostać się w dane miejsce.

Ich flotę zasiliły nowe pojazdy. Pierwszy jest sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Poznania i budżetu Policji. To ISUZU D-MAX z przyczepą i łodzią motorową o pojemności 1.9 i mocy 163 KM z automatyczną skrzynią biegów. Drugi natomiast został sfinansowany z Programu Modernizacji Policji i jest to Toyota Landcruiser również z automatyczną skrzynią biegów o pojemności 2.8 i mocy 177 KM.

Jeszcze w dniu przekazania wozów funkcjonariuszom z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu, policjanci postanowili przetestować wozy w praktyce. Podczas specjalnego szkolenia dowiedzieli się w jaki sposób najlepiej i najbezpieczniej użytkować najnowsze pojazdy terenowe. Instruktorzy pokazali m.in. jak w praktyce wykorzystać możliwości nowych samochodów, a także w jaki sposób obsługiwać wyciągarkę.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA