Żaluzje drewniane - stylowy dodatek, który odmieni wnętrze Twojego domu

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Żaluzje stanowią doskonałą ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem wnętrza domu lub mieszkania. Chętnie stosowane są również w lokalach użytkowych i w miejscach publicznych. Jest to też rozwiązanie, które w zależności od tego, z jakiego materiału jest wykonane, pozwoli podkreślić unikatową stylistykę wnętrza

Obecnie coraz większą popularność zyskują sobie żaluzje drewniane, które charakteryzują się wysoką estetyką oraz praktycznym zastosowaniem. Sprawdź, jak odmienią wnętrze Twojego domu.

Żaluzje drewniane – do jakich wnętrz pasują?

Obecnie produkowane żaluzje drewniane są rozwiązaniem, które można zastosować praktycznie w każdym rodzaju wnętrza. Prosta konstrukcja i dostępność w wielu kolorach pozwala na umieszczenie ich w pomieszczeniach o różnorodnym wykończeniu zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach. Przykładowo żaluzje w naturalnym kolorze drewna będą doskonale pasować do wnętrz nawiązujących do stylu skandynawskiego czy rustykalnego.Dobrze będą prezentować się także w aranżacjach loftowych czy industrialnych. Natomiast do wnętrz glamour możesz wybrać żaluzje pomalowane na czarny kolor. Białe będą pasować do stylizacji prowansalskich czy śródziemnomorskich, chętnie wybieranych do jadalni i salonów. Pełną gamę kolorystyczną żaluzji drewnianych możesz zobaczyć na stronie ich producenta – karnix.pl.

Dlaczego warto zdecydować się na żaluzje wykonane z drewna? Poznaj ich najważniejsze zalety

Żaluzje wykonane z drewna mają niezaprzeczalne walory estetyczne, więcej na ich temat przeczytasz w artykule Żaluzje drewniane – ponadczasowa elegancja, która odmieni wnętrze każdego mieszkania. Jednak to nie jedyne ich zalety. Warto skupić się również na ich praktycznym zastosowaniu. Drewniane żaluzje po pełnym zamknięciu stanowią doskonałą ochronę wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem i przegrzewaniem się. Jest to istotne szczególnie latem. Pozwalają też chronić intymność domowego ogniska przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz.

Warto tutaj wspomnieć, że tego rodzaju żaluzje można montować na kilka sposobów. Dzięki czemu doskonale sprawdzą się praktycznie przy każdym rodzaju okna. Najchętniej wybierany jest montaż nieinwazyjny, który nie wymaga nawiercania ramy okiennej czy ściany. Jednak, gdy jest on niemożliwy, można zdecydować się na montaż inwazyjny do ściany lub sufitu, a także we wnęce okiennej. Z uwagi na to, że żaluzje drewniane marki Karnix wyposażone są w prowadzenie boczne, można je stosować także przy oknach uchylnych. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć odchylania się żaluzji od skrzydła okiennego oraz efektu „łopotania”.

Kolejną zaletą takich żaluzji jest to, że mogą one być sterowane na różne sposoby. Najczęściej wybierane jest klasyczne sterowanie ręczne. Jednak producent umożliwia również zastosowanie nowych technologii. Chodzi tutaj o sterowanie przy pomocy specjalnej aplikacji na urządzenia mobilne. Dzięki niej można zamykać i otwierać żaluzje zdalnie, nawet z dala od domu. A także zaplanować ich automatyczne sterowanie o określonej porze dnia.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA