W poniedziałek nastąpi zamknięcie przejazdów na ul. Polanowskiej w Poznaniu i na ul. Kolejowej w Rokietnicy. Autobusy zmienią trasy

Autor: Codzienny Poznań AK ZTM fot. pixabay
REKLAMA

W poniedziałek, w związku z prowadzonymi pracami utrzymaniowo-remontowymi, zamknięte zostaną przejazdy kolejowe na ul. Polanowskiej w Poznaniu oraz ul. Kolejowej w Rokietnicy. Zamknięcie tego pierwszego potrwa jeden dzień, natomiast drugiego wiąże się z dłuższymi utrudnieniami.

Przejazd na ul. Polanowskiej w Poznaniu zostanie zamknięty w poniedziałek, 13 stycznia, o godzinie 6:00. Objazd wyznaczono ulicami: Człuchowską, Sianowską, Santocką, Dąbrowskiego, Lutycką i Beskidzką. Ponowne otwarcie zaplanowano na godzinę 20:00.

Także od poniedziałeku utrudnienia będą czekać na ul. Kolejowej w Rokietnicy, jednak w tym przypadku potrwają one aż "do odwołania". Spowodują one zmiany w trasach autobusów podmiejskich na liniach numer 834 i 893.

Pomiędzy przystankami Rokietnica/ROS – Rostworowo/Sobocka autobusy zostaną skierowane objazdem przez Krzyszkowo ulicami Koszycy i Główną, a następnie Jesionową w Rostworowie. W związku z powyższym:
 
- z użytkowania zostaną wyłączone przystanki: Rokietnica/Boczna n/ż, Rostworowo/Jodłowa n/ż;
 
- przeniesiony zostanie przystanek: Rostworowo/Sobocka n/ż;
 
- utworzone zostaną dodatkowe przystanki: Krzyszkowo/Pętla n/ż, Krzyszkowo/Jarzębinowa n/ż.
 
W dni robocze kursy linii nr 834 wykonywane przez MPK Poznań (odjazdy z Ogrodów o godzinie: 5:14, 7:47, 14:01, 14:41 i 15:42) zostaną skrócone do przystanku Krzyszkowo/Pętla.
 
OGRODY – … – Rokietnica/Stacja – Rokietnica/ROS – Rokietnica/Kolejowa – Rokietnica/Mickiewicza – Krzyszkowo/Koszycy – KRZYSZKOWO/PĘTLA
 
UWAGA: W celu usprawnienia dalszej podróży w kierunku Żydowa (Przecławia) w dni robocze na odcinku Krzyszkowo/Pętla – Żydowo/Pętla (Przecław/Pętla) zostaną wprowadzone dodatkowe kursy linii nr 893, (oczekujące na pasażerów linii nr 834):
 
- z przystanku Krzyszkowo/Pętla w kierunku Żydowa (Przecławia): 5:59, 8:31, 14:46, 15:28, 16:29;
 
- z przystanku Żydowo/Pętla w kierunku Krzyszkowa: 8:38, 15:06, 15:52;
 
- z przystanku Przecław/Pętla w kierunku Krzyszkowa: 6:23, 16.57.
 
Pozostałe kursy linii nr 834 realizowane przez ROKBUS będą kursować odjazdem ulicą Koszycy do przystanku Krzyszkowo/Pętla, a następnie ulicami Główną i Jesionową dalej w kierunku Żydowa (Przecławia).
 
W dni robocze godziny odjazdów wszystkich planowych kursów linii nr 893 na trasie Rokietnica/Stacja – Żydowo/Pętla (Przecław/Pętla) będą realizowane z przystanków początkowych zgodnie z aktualnym rozkładem jazdy.
 
Uwaga: tymczasowy przystanek Krzyszkowo/Pętla w kierunku Żydowa (Przecławia) usytuowany będzie w odległości około 60 metrów, w kierunku przejazdu kolejowego, od przystanku stałego.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA