To on pytał Jolkę, czy pamięta. Felicjan Andrzejczak gwiazdą koncertu WOŚP pod Poznaniem

Autor: Codzienny Poznań AK fot. Piotr Bieniecki / www.fototeo.pl
REKLAMA

"Jolka, Jolka, pamiętasz..." - zdecydowana większość Polaków, nawet tych, którzy na co dzień nie słuchają Budki Suflera, znają tę kultową piosenkę. Charakterystyczny głos z pełną żalu chrypą należy do Felicjana Andrzejczaka, który był wokalistą grupy w latach 80. Dziś zarówno ten, jak i wiele innych utworów z jego kariery muzycznej będzie można posłuchać podczas 28. Finału WOŚP w Borówcu pod Poznaniem.

Felicjan Andrzejczak będzie główną gwiazdą muzyczną dzisiejszego finału w gminie Kórnik, który odbywa się przy ul. Szkolnej w Borówcu.

Co ciekawe, muzyk urodził się niedaleko - w gminie Krzykosy, w powiecie średzkim, jednak później przeprowadził się wraz z rodziną do sąsiedniego województwa lubuskiego. Pierwsze kroki w karierze muzycznej stawiał w 1966 roku w Technikm Leśnym w Rzepinie, kiedy to wykonywał repertuar Czesława Niemena.

W 1978 roku nagrał jeden z jego największych przebojów, czyli "Peron Łez". To właśnie tym utworem zasłynął podczas Festiwalu w Opolu, co otworzyło mu drogę do dalszej zawodowej kariery muzcznej.

W latach 80. był wokalistą Budki Suflera, z którą nagrał jeden z ponadczasowych i najbardziej znanych utworów grupy "Jolka, Jolka, pamiętasz". Powstały wówczas również piosenki takie jak "Czas Ołowiu" czy "Noc Komety".

Przez lata wydał wiele płyt solowych z repertuarem poprockowo-romantycznym.

Dzisiaj będzie gościem na scenie festiwalu zaledwie nieco ponad 20km od Poznania - jego koncert rozpocznie się o godzinie 19:15 przy ul. Szkolnej w Borówcu (przy starej szkole).

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA