Służbowo czy prywatnie? Kilka lotów dziennie do Warszawy, Monachium i Frankfurtu z poznańskiego lotniska Ławica

Autor: A. Karczewska
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Kilkudniowy city-break, wyjazd służbowy, intensywne zwiedzanie czy szybka lekcja kultury i historii – nieważne jaki jest powód latania do europejskich dużych miast, ważne, że można do nich polecieć kilka razy w tygodniu bezpośrednio z poznańskiego lotniska. Warszawa, Monachium a może Frankfurt?

Połączenia lotnicze z Warszawą są bardzo popularne wśród pasażerów poznańskiego lotniska Ławica. Do tego stopnia, że od końca października tego roku można korzystać z aż sześciu rotacji w ciągu dnia.
 
Podróżni wybierają tę formę podróży już nie tylko jako lot biznesowy, ale także szybko sposób na dostanie się do stolicy Polski na krótki weekendowy lub nawet jednodniowy wypad, koncert czy zwiedzanie.
 
Dla wielu jest to również dogodna forma dotarcia na warszawskie lotnisko, skąd kontynuują dalszą podróż np. za ocean. LOT realizujący połączenie pozwala na dogodne dostosowanie biletu łączonego w przypadku kontynuowania podróży tymi liniami. Dzięki temu pasażerowie nie muszą się martwić o dopasowanie przesiadki.
 
Lot na trasie Poznań - Warszawa trwa zaledwie ok. 45 minut, a dodatkowo pasażerowie mogą liczyć na darmową słodką przekąskę i wodę.
 
Drugim z przewoźników legacy na poznańskiej Ławicy jest Lufthansa oferująca połączenia do Monachium i Frankfurtu. Każde z nich realizowane jest trzy razy w ciągu dnia.
 
Możliwość wyboru spośród kilku lotów dziennie pozwala na dogodny wybór godziny, która najbardziej odpowiada w związku z celem podróży. Połączenia są bardzo popularne jako loty biznesowe. Szczególnie często przydają się w okresie targów – zarówno tych organizowanych w Poznaniu jak i we Frankfurcie i w Monachium.
 
Wielu korzysta z nich także – podobnie jak w przypadku połączeń z Warszawą - w celu przesiadki na dalszą podróż. Oba niemieckie lotniska są jednymi z największych w Europie, realizujące regularne loty międzykontynentalne.
 
Nie brakuje także podróżnych, który chcą w szybki i wygodny sposób, trwającym ok. 1,5 godziny lotem dostać się do tych dwóch atrakcyjnych turystycznie miast. Szybki transport zapewnia więcej czasu na zwiedzanie.
 
Lufhansa realizująca oba połączenia, podobnie jak LOT, oferuje na pokładzie darmową przekąskę i coś do picia.
 
Od 30 marca 2020 roku przewoźnik uruchomi jeszcze jedną rotację do Frankfurtu. Na razie jednak realizowana będzie jedynie w poniedziałki, jednak jak zapewnia port lotniczy Poznań-Ławica, prowadzone są rozmowy, by obowiązywała ona także w pozostałe dni tygodnia.
 
Oferta lotów dostępna jest na stronie portu lotniczego Poznań-Ławica.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA