Czworonożni wolontariusze znów będą kwestować na WOŚP!

Autor: A. Karczewska fot. Golden Retriever WOŚP w Poznaniu
REKLAMA

W niedzielę odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już po raz kolejny w Poznaniu kwestować będą także wyjątkowi wolontariusze - choć nie wyrażą tego słowami, to okażą radość w inny sposósb. Mowa o Golden Retrieverach, czyli czworonożnych wolontariuszach, którzy z chęcią... dadzą się pogłaskać.

Golden Retrievery kwestują wraz ze swymi opiekunami już od 13 lat. W Poznaniu będzie je można spotkać po raz 11.

W ubiegłym roku czworonożni przyjaciele zebrali do puszek aż 74 tysiące złotych, co łącznie daje kwotę niemal 400 tysięcy złotych przez 10 lat.

Jak zwykle grupa Golden Retriever WOŚP w Poznaniu przygotowała wraz ze Sztabem Ławica dodatkowe atrakcje. Psy wraz z opiekunami będą kwestować na terenie poznańskiego Finału, czyli na Międzynarodowych Targach Poznańskich, od godziny 10:00 do 19:00. 

O godzinie 12:05 tradycyjnie już będzie można spotkać te wyjątkowe psy na Starym Rynku, gdzie przez godzinę będzie prowadzona prezentacja zwierząt, pokaz posłuszeństwa oraz licytacje. Następnie, o godzinie 13:00 chętni będą mogli towarzyszyć czworonogom w drodze powrotnej na teren MTP.

Grupa zapowiada również pojawienie się nie tylko na Starym Rynku, ale również w Rogalowym Muzeum Poznania. Przygotowano również szereg atrakcji dla najmłodszych.

Czworonożni wolontariusze to ogromna atrakcja podczas Finałów. Zwierzęta przyciągają zarówno dzieci jak i dorosłych. Są bardzo łagodne, dlatego nie brauje chętnych do ich głaskania, co Goldenom bardzo odpowiada. Przypominamy jednak, że podobnie jak przy innych psach, dobrze jest najpierw spytać o to opiekuna. Przypominamy również, by nie podawać jakichkolwiek przysmaków bez wcześniejszej konsultacji z opiekunami zwierząt.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA