W niedzielę po mieście kursować będzie specjalny zabytkowy tramwaj WOŚP

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

W najbliższą niedzielę odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji po raz kolejny przyłączy się MPK Poznań wraz z Klubem Miłośników Pojazdów Szynowych. Tego dnia na ulice miasta wyjedzie specjalna linia tramwajowa, która będzie obsługiwana przez historyczny tabor. Na pokładzie znajdować się będą wolontariusze WOŚP zbierający datki na zakup sprzętu ratującego zdrowie i życie.

Już po raz kolejny MPK wraz z Klubem Miłośników Pojazdów Szynowych włączą się w akcję Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę, 12 stycznia, w dniu 28. Finału na ulice Poznania wyjadą specjalne zabytkowe tramwaje. To gratka zarówno dla najmłodszych, którzy mogą zobaczyć i przekonać na własnej skórze „czym się kiedyś jeździło”, jak i dla nieco starszych, dla których może być to powrót do dziecięcych i młodzieńczych lat.

By nie było wątpliwości co to za linia, tramwaje będą ozdobione charakterystycznym Orkiestrowym sercem. Bimby N+ND, 102Na oraz 105N  - kursować będą w godzinach od 12.00 do 19.00 po trasie:

OGRODY - Dąbrowskiego - Przybyszewskiego - Rondo Nowaka Jeziorańskiego - Grunwaldzka - Bukowska - Rondo Kaponiera - Most Teatralny - Fredry - Mielżyńskiego - 23 lutego - Plac Wielkopolski - Estkowskiego - Wyszyńskiego - Rondo Śródka - Jana Pawła II - Rondo Rataje - Królowej Jadwigi - Matyi - Most Dworcowy - Bukowska - Grunwaldzka - Rondo Nowaka Jeziorańskiego - Przybyszewskiego - Dąbrowskiego – OGRODY

Co ważne, przejazd specjalnymi liniami będzie bezpłatny, jednak na pokładzie tramwajów będą wolontariusze WOŚP zbierający fundusze na cele statutowe Fundacji. Warto skorzystać z atrakcji przyłączając się do akcji pomagania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA