Mała kładka na sezon wiosenno-letni połączy brzeg Warty z Ostrowem Tumskim?

Autor: A. Karczewska fot. Andrzej Rataj
REKLAMA

W ostatnich latach przeprowadzanych jest szereg działań mających na celu rewitalizację i ożywienie terenów nadwarciańskich w Poznaniu. Przeprowadzane są inwestycje i organizowane są wydarzenia mające zachęcić poznaniaków i turystów do częstszego spędzania wolnego czasu przy Warcie. Radny Andrzej Rataj proponuje, by w ramach działań powstała również mała kładka nad Cybiną, która połączy prawy brzeg Warty z południową częścią Ostrowa Tumskiego.

Na początku 2022 roku zostanie oddana do użytku tzw. „Kładka berdychowska” dla pieszych i rowerzystów, która połączy Berdychowo z Chwaliszewem. Zanim jednak to nastąpi, poznański radny proponuje utworzyć mniejszej kładki przez Cybinę, która połączy prawy brzeg rzeki Warty z południową częścią Ostrowa Tumskiego.

Chodzi o miejsce, w którym koryto rzeki jest bardzo wąskie, a na brzegach znajdują się betonowe przyczółki. Zdaniem radnego, pozwalają one na budowę kładki o długości zaledwie ok. 10 metrów, co wiązałoby się z niskimi kosztami takiej inwestycji. Wskazuje, że możliwe byłoby zbudowanie jej z drewna z możliwością demontażu na okres jesienno-zimowy.

Radny zwrócił się do prezydenta Poznania z pytaniem o status prawny betonowych przyczółków, a także o możliwość budowy małej kładki.

W uzasadnieniu Andrzej Rataj wskazuje na konieczność wykorzystywania tego typu miejsc do podejmowania inicjatyw wpisujących się w proces rewitalizacji i ożywiania poznańskich terenów nadwarciańskich. Jego zdaniem, budowa kładki przyniosłaby pozytywny efekt.

Prezydent nie odniósł się jeszcze do interpelacji radnego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA