Prace projektowe dla budowy Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego w Poznaniu jeszcze w tym roku

Autor: A. Karczewska fot. czsk.edu.pl
REKLAMA

Jeszcze w tym roku rozpoczną się szczegółowe prace projektowe związane z budową Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego w Poznaniu. Jest to możliwe, dzięki pozyskaniu środków na ten cel w wysokości prawie 600 mln złotych z budżetu państwa. Inwestycję próbowali zablokować okoliczni mieszkańcy poznańskiego Grunwaldu.

Centralny Zintegrowany Szpital Kliniczny w Poznaniu, czyli nowy szpital uniwersytecki ma powstać w rejonie ul. Przybyszewskiego, Grunwaldzkiej i Marcelińskiej. Teren pod inwestycję kilka lat temu przekazało Miasto Poznań, a jej realizacja została poparta przez miejskich radnych. Budowie sprzeciwiali się okoliczni mieszkańcy, którzy obawiają się zwiększenia natężenia ruchu samochodowego, hałasu w związku z planowanym lądowiskiem dla śmigłowców LPR, a tym samym także spadku cen nieruchomości. Wskazywali również na konieczną pod inwestycję wycinkę drzew.

Dzięki przyjętej we wtorek przez Radę Ministrów uchwale, która ustanawia wieloletni program inwestycyjny dla etapu I Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego w Poznaniu, a tym samym przyznającą dofinansowanie w wysokości 590 mln złotych, jeszcze w tym roku możliwe będzie rozpoczęcie szczegółowych prac projektowych dla inwestycji.

Dotychczasowe przygotowania w tym m.in. dokumentacji potrzebnej do uzyskania wsparcia finansowego trwały 3 lata. W tym czasie przygotowano koncepcję Centrum i pozyskano poparcie ze strony m.in. władz miejskich i wojewódzkich.

Do nowego budynku mają zostać przeniesione oddziały kliniki ze starych gmachów w centrum miasta przy ul. Długiej.

Inwestycja ma być prowadzona w latach 2020-2025. Jako pierwszy do użytku zostanie oddany kompleks sal operacyjnych i intensywnego nadzoru oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy. Obiekt ma spełniać najwyższe standardy lecznicze dla tego typu placówek.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA