Noc Biologów już w piątek. Jakie atrakcje przygotowano?

Autor: Maciej Kulczyński fot. pixabay
REKLAMA

W piątek, 10 stycznia na Wydziale Biologii UAM-u odbędzie się Noc Biologów organizowana przez studentów i wykładowców. Hasłem przewodnim wydarzenia będą globalne zmiany środowiska.

Noc Biologów odbędzie się po raz dziewiąty. Pierwszy raz impreza miała miejsce w styczniu 2012 roku. W tym roku naukowcy skupią się  na tajemnicach życia w biologii oraz wpływie zmian klimatycznych na świat przyrody. Młodzież interesującą się biologią na wydarzenie zaprasza dr hab. Andrzej Lesicki, rektor UAM.

Na gości czeka wiele atrakcji w postaci warsztatów, pokazów czy wykładów. Na dużą część z nich obowiązują zapisy internetowe dostępne online. Oto parę propozycji, na które znajdują się jeszcze wolne miejsca.

16:00-17:00, Biblioteka Apsyda - Hydroliada - jak dobrze znasz wodny świat?

Uczestnicy wezmą udział w turnieju na wzór Familiady, którego tematem będą morskie i słodkowodne organizmy. Podczas konkursu uczestnicy poznają tajemnice rafy koralowej oraz jak zmiany klimatu wpływają na największe zbiorniki wodne. Jednym z prowadzących spotkanie będzie prof. UAM dr hab. Maciej Gąbka.

16:00-22:00, Hol I piętro po prawej stronie windy,  Być chomikiem to pestka

Tutaj będzie można zagrać w grę planszową, podczas której uczestnicy zapoznają się z życiem chomików europejskich oraz trudnościami, jakie czekają na nich w ciągu całego roku.

21:15-22:00, sala Z1, Ptaszniki - ich budowa oraz znaczenie dla środowiska i kultury

Ptaszniki to ogromne pająki, na które zmiany środowiskowe odcisnęły duże piętno. Prowadząca spotkanie Sekcja Bezkręgowców KNP zgłębi przed uczestnikami tajemnice zachowania tych stworzeń oraz tego jak reagują na nie ludzie.

17:45-18:45, Sala Zakładu Biologii i Ekologii Roślin, Eko-quiz! Czy wiesz jak możesz pomóc światu?

W quizie prowadzonym przez Pracownię Ekologii Populacyjnej goście dowiedzą się jak wykorzystać w pożyteczny sposób przedmioty uznane przez nas za starocie oraz jak zamienić rzeczy, których używamy na co dzień na bardziej ekologiczne przedmioty.

16:00-17:30, Sala B1, Odżywczy impuls

Glony posiadają w sobie ogromny potencjał jeżeli chodzi o przemysł kosmetyczny. Podczas warsztatów będzie można dowiedzieć z czego uzyskiwane są ekstrakty i dlaczego sprawdzają się tak dobrze.

16:00-17:00, Akwarium, Korale koloru koralowego

Sekcja Medycyny Regeneracyjnej i Badań nad Nowotworami KNP zaprasza na warsztaty, podczas których próbie zostanie poddana nasza mowa. Przećwiczona zostanie dykcja oraz emisja głosu, a zgromadzeni tam naukowcy doradzą jak mówić wyraźniej.

17:15-18:15, Biblioteka, Metody na ptaki

Podczas tych warsztatów będzie można się zapoznać z technologiami, dzięki którym współcześnie bada się ptactwo. Tajemnica obrączek zakładanych ptakom zostanie raz na zawsze rozwiązana, a binokular pozwoli zapoznać się ze strukturą piór ptaków.

20:00-20:45, Aula, Jak człowiek przekształcił doliny rzeczne i co z tego wynikło - przykład rzeki Warty

Podczas prezentacji multimedialnej przedstawione zostanie zagadnienie zabezpieczeń rzeki, wpływu przemysłu oraz rozbudowy miasta i powstających autostrad na środowisko oraz przyrodę nieożywioną. Prezentację poprowadzi prof. dr hab. Aleksander Winiecki z Zakładu Biologii i Ekologii Ptaków.

Wydarzenia będą się odbywać od 10.00-15.00 na terenie  Ogrodu Botanicznego UAM przy ul. Dąbrowskiego 165 oraz od 16.00-22.00 w Collegium Biologicum na Kampusie Morasko przy ul. Uniwersytetu Poznańskiego 6. Dokładny plan dostępny jest online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA