Budowa trasy tramwajowej na Naramowice: w przyszłym tygodniu rozpoczną się kolejne badania archeologiczne

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Trwają prace archeologiczne w parku Kosynierów, które mają na celu przebadanie terenu przeznaczonego pod budowę trasy tramwajowej na Naramowice. W przyszłym tygodniu rozpoczną się kolejne badania - tym razem w okolicy skrzyżowania ul. Lechickiej z Naramowicką oraz przy schornach przy ul. Sarmackiej.

Badania archeologiczne są konieczne, z uwagi na fakt, że wspomniane tereny znajdują się w strefie ochrony konserwatorskiej. Bez ich przeprowadzenia nie będzie możliwe rozpoczęcie prac budowlanych.

W przyszłym tygodniu archeolodzy rozpoczną prace w rejonie skrzyżowania ul. Lechickiej z Naramowicką. Jak poinformowali, prawdopodobnie przedmiotem ich badań będzie m.in. schronamunicyjny, artyleryjski i mobilizacyjny.

Z kolei przy ul. Sarmackiej badania prowadzone będą przy schronach mobilizacyjnych.

Łącznie archeolodzy sprawdzą teren o powierzchni ponad 8 hektarów. Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, prace nie powinny wiązać się z utrudnieniami dla mieszkańców, jednak zaleca się zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac.

Jednocześnie trwa także proces rozbiórki budynków i obiektów kolidujących z inwestycją Do tej pory rozebrano budynki przy ul. Czarna Rola, Sarmackiej 1 oraz Naramowickiej 149. Obecnie trwają przygotowania do kolejnych, tym razem w rejonie ul. Jasna Rola oraz przy ul. Naramowickiej 213.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA