Spotkanie w sprawie Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miasta Poznania już w przyszłym tygodniu

Autor: Codzienny Poznań AK fot. archiwum redakcji
REKLAMA

W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie konsultacyjne w sprawie Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miasta Poznania. To dokument, który ma obejmować wszelkie zagadnienia w zakresie komunikacji i przemieszczania się po mieście, w tym również kierunki rozwoju w tym zakresie.

Dokument ma być gotowy do listopada 2020 roku. Obejmuje różnego rodzaju aspekty transportu publicznego, samochodowego, rowerowego i pieszego. Wskazane zostaną m.in. inwestycje z zakresu mobilności z podziałem na te najważniejsze dla danych grup społecznych takich jak np. uczniowie czy aktywiści społeczni.

Plan ma nie tylko poprawić sposób poruszania się po mieście, ale także pomóc w podniesieniu komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców.

W jego tworzenie zaangażowani będą eksperci, przedstawiciele różnych organizacji i środowisk oraz sami mieszkańcy. Przygotowano trzyetapowe konsultacje społeczne, które obejmują spotkania i warsztaty, podczas których nie tylko zbierane są opinie, ale także wyjaśniana idea zrównoważonej mobilności.

Jako pierwsze Miasto chce poznać oczekiwania mieszkańców w zakresie tempa i sposobu rozwoju systemu transportowego w Poznaniu. Spotkanie w ramach konsultacji odbędzie się w czwartek, 16 stycznia 2020 roku w godzinach 17:00-19:00 w Sali Białej na I piętrze UMP.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA