Nowy odcinek Wartostrady coraz bliżej. Na 2020 rok zaplanowano również kolejne prace na trasie

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Już niedługo dostępny będzie kolejny odcinek Wartostrady, który połączy rejon mostu Królowej Jadwigi z parkiem Stare Koryto Warty. Co więcej, jeszcze w tym roku powstanie łącznik umożliwiający zjazd na trasę z mostu Bolesława Chrobrego oraz fragment drogi łączący wiadukt kolejowy z mostem Mieszka I.

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, nowy odcinek Wartostrady będzie miał ok. 1,3 km długości. Powstaje przy zachodnim brzegu Warty, a prace powoli dobiegają już końca. Oznacza to, że piesi i rowerzyści będą mogli już bez przeszkód poruszać się trasą na odcinku od mostu Królowej Jadwigi do parku Stare Koryto Warty.

Ścieżka pieszo-rowerowa będzie oświetlona i wyposażona w system monitoringu, co ma zapewnić większe bezpieczeństwo użytkowników. Ustawiane są również elementy małej architektury takie jak m.in. ławki, stojaki na rowery oraz kosze na śmieci.

To nie koniec dobrych informacji. Jeszcze w tym roku po zachodniej stronie Warty ma powstać łącznik umożliwiający zjazd na Wartostradę z mostu Chrobrego. Z kolei po stronie wschodniej planowana jest budowa odcinka przebiegającego przy Bramie Poznania fragmentu łączącego okolice wiaduktu kolejowego z mostem Mieszka I na Cybinie.

Na 2020 rok zaplanowano także budowę oświetlenia i monitoringu na wcześniej wybudowanych odcinkach Wartostrady - m.in. pomiędzy Bramą Poznania a ul. Smolną oraz pomiędzy ul. Garbary a Szelągowską.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA