Zmiana organizacji ruchu w rejonie ul. Gdyńskiej i Poznańskiej w gminie Czerwonak

Autor: Łukasz Dolata fot. archiwum redakcji mapa: PIM
REKLAMA

Trwa rozbudowa ul. Gdyńskiej na odcinku od granicy miasta Poznania do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach. W nocy z 6 na 7 stycznia 2020 r. wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu, zgodnie z którą wjazd na ulicę Poznańską zostanie całkowicie zamknięty.

Objazd dla mieszkańców ul. Poznańskiej zaplanowano przez ul. Piaskową. Na przebudowywanym odcinku drogi będą ustawione znaki informujące o objeździe. Wykonawca podczas realizacji tego etapu umożliwi bezpieczny ruch pieszych na terenie budowy. Kierowcy nadal będą mogli korzystać ze zwężonej ul. Gdyńskiej, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Planowany termin przywrócenia ruchu na ul. Poznańskiej to kwiecień 2020 r. 

Równolegle do inwestycji realizowanej przez Poznańskie Inwestycje Miejskie, swoje prace na dalszym odcinku ul. Poznańskiej aż do skrzyżowania z ul. Piaskową prowadzić będzie Zarząd Dróg Powiatowych. Na czas robót dopuszczony będzie ruch samochodowy, jednak z ograniczoną możliwością poruszania się. Również nieczynne będą dwa przystanki autobusowe „Koziegłowy/Os. Karolin”. Pasażerów jadących w kierunku Kicina prosimy o korzystanie z pobliskiego przystanku „Koziegłowy/Piaskowa Szkoła”, a dla podróżujących w stronę ul. Gdyńskiej zostanie utworzony przystanek tymczasowy zlokalizowany na ul. Piaskowej w rejonie skrzyżowania z ul. Poznańską.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA