Tysiące osób w Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami Poznania

Autor: A. Karczewska fot. Hieronim Dymalski
REKLAMA

Już po raz 10. ulicami Poznania przeszedł Orszak Trzech Króli, który ponownie zgromadził tłumy mieszkańców i przyjezdnych. Poza barwnym korowodem uczestnicy mogli oglądać także scenki teatralne oraz wziąć udział we wspólnym kolędowaniu.

Już o godzinie 11:00 na pl. Wolności wolontariusze rozdawali chętnym papierowe korony oraz śpiewniki. Tych pierwszych było 10 tysięcy, tych drugich o połowę mniej, jednak chętnych na jedno i drugie nie brakowało. Wszystko po to, by Orszak Trzech Króli był nie tylko paradą aktorów, ale wspólnym wydarzeniem tworzonym również przez widzów.

O godzinie 12:00 rozpoczęło się wspólne kolędowanie i występy, które towarzyszyły uczestnikom przez całą drogę z Placu Wolności na Stary Rynek. Przedstawiono sceny: walki dobra ze złem, wjazdu królów do Jerozolimy, ich wizyty w pałacu Heroda i - finałową - złożenia darów i oddania pokłonu dzieciątku Jezus.

Zgodnie z tradycją Orszak Trzech Króli ma równiez wymiar charytatywny. W tym roku prowadzono kwestę na rzecz ośrodka wychowania i terapii uzależnień dla młodzieży w Wierzenicy oraz domu dziennego pobytu dla osieroconych dzieci w Kitwe w Zambii.

O godzinie 13:45 rozpoczęła się msza święta w Poznańskiej Farze.

Orszak Trzech Króli odbył się w Poznaniu już po raz 10. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Poznania jak i przyjezdnych - chrześcijan, ateistów i wyznawców innych religii, dla których miał on charakter artystyczno-kulturalny, a nie religijny. Łącznie wzięło w nim udział kilka tysięcy osób. Całość była zabezpieczana przez służby porządkowe.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA