Bożonarodzeniowe życzenia Przewodniczącego KEP dla grekokatolików

Autor: PAP Stanisław Karnacewicz
REKLAMA

Aby światło niezwykłej, betlejemskiej nocy rozświetlało ciemności każdej nocy, wlewając w serca Chrystusową nadzieję - życzy grekokatolikom w Polsce w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła rzymskokatolickiego przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

Hierarcha przekazał życzenia bożonarodzeniowe na ręce abp. Eugeniusza Popowicza, metropolity Przemysko-Warszawskiego Kościoła katolickiego obrządku bizantyjsko-ukraińskiego w Polsce.

Wierni Kościoła greckokatolickiego na całym świecie rozpoczynają w poniedziałek obchody Świąt Bożego Narodzenia.

"Jako przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, na ręce Waszej Ekscelencji jako arcybiskupa metropolity przemysko-warszawskiego, chciałbym przekazać jak najserdeczniejsze życzenia duchownym i wiernym greckokatolickim w naszej ojczyźnie, zwłaszcza przebywającym w Polsce uchodźcom i imigrantom z objętej wojną Ukrainy"
- napisał w życzeniach abp Gądecki, przekazanych PAP przez biuro prasowe KEP

Wyraził pragnienie, aby światło niezwykłej, betlejemskiej nocy "rozświetlało ciemności każdej nocy, wlewając w serca Chrystusową nadzieję".

Przewodniczący Episkopatu Polski życzy także, aby "tajemnica kruchości ludzkiego życia zamknięta w człowieczeństwie Nowonarodzonego, a jednocześnie tajemnica wielkości człowieka wyrażona w prawdzie o przybranym synostwie Bożym, prowadziła wszystkich wierzących do jeszcze pełniejszego zjednoczenia z Ojcem".

Hierarcha życzył też, "aby Ten, który jest pokojem przyniósł pokój wszystkim ludziom dobrej woli - młodym i starszym, rodzinom i osobom samotnym, aby mogły na co dzień doświadczać tajemnicy zbawienia".

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA