Orszak Trzech Króli przejdzie przez Poznań!

Autor: A. Karczewska fot. orszakpoznan.pl
REKLAMA

Po raz dziesiąty ulicami centrum Poznania przejdzie Orszak Trzech Króli, który tradycyjnie odbywa się 6 stycznia, w dniu święta Objawienia Pańskiego. To wydarzenie, które co roku przyciąga tysiące poznaniaków i przyjezdnych w każdym wieku. Co ważne, uczestniczyć mogą w nim wszyscy.

Orszak Trzech Króli to tradycja chrześcijańska związana ze świętem Objawienia Pańskiego zwanego także Świętem Trzech Króli, które obchodzone jest 6 stycznia. Od dziesięciu lat Poznań jest jednym z miast, w którym wydarzenie organizowane jest nie tylko w poszczególnych parafiach, ale także na większą skalę, zamieniając się w barwny korowód idący przez centrum miasta.

Co ważne, nie jest to jedynie parada. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, które czynią z Orszaku widowisko plenerowe oparte na elementach dawnych misteriów Bożego Narodzenia.

"W jego trakcie aktorzy i uczniowie poznańskich szkół przedstawią sceny: walki dobra ze złem, wjazdu królów do Jerozolimy, ich wizyty w pałacu Heroda i - finałową - złożenia darów i oddania pokłonu dzieciątku Jezus."
organizatorzy Orszaku Trzech Króli

Poszczególne sceny będą przeplatane wspólnym kolędowaniem, do którego włączą się wszyscy uczestnicy orszaku, a nie jedynie aktorzy.

Wydarzenie rozpocznie się już o godzinie 11:00 na Placu Wolności. To wtedy wolontariusze rozpoczną rozdawanie koron i śpiewników zainteresowanym. W tym roku przygotowano 10 tysięcy koron i 5 tysięcy śpiewników.

Orszak wyruszy w samo południe, o godzinie 12:00 z Placu Wolności w kierunku Starego Rynku. Z kolei o godzinie 13:45 zaplanowano mszę świętą w Farze Poznańskiej jako zakończenie wydarzenia.

Zgodnie z tradycją Orszak Trzech Króli ma równiez wymiar charytatywny. W tym roku będzie prowadzona kwesta na rzecz ośrodka wychowania i terapii uzależnień dla młodzieży w Wierzenicy oraz domu dziennego pobytu dla osieroconych dzieci w Kitwe w Zambii.

Patronat nad wydarzeniem objął Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania. Organizatorzy: Cafe Misja Centrum Kultury Fara, Fundacja Więcej Poznania, Fara Poznańska Bazylika Kolegiacka. Wydarzenie dofinansowywane jest z budżetu Miasta Poznania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA