V Winiarski Bieg Zwycięstwa już w sobotę

Autor: Codzienny Poznań AK
REKLAMA

Już po raz piąty na poznańskich Winiarach odbędzie się Bieg Zwycięstwa ku czci Powstania Wielkopolskiego. Trasa pokrywać się będzie z tą pokonaną przez winiarski oddział powstańczy w styczniu 1919 roku.

Już po raz piąty Rada Osiedla Winiary i Towarzystwo Gimastyczne Sokół gniazdo Poznań- Winiary zaprasza do aktywnej formy uczczenia pamięci wydarzeń i bohaterów Powstania Wielkopolskiego.

Uczestnicy będą mieli do pokonania ok. 3 km, a trasa jest symbolicznym odwzorowaniem tej pokonanej przez winiarski oddział powstańczy w styczniu 1919 roku.

Jak zapewniają organizatorzy, bieg ma charakter rekreacyjny, dlatego wyniki nie są ważne, a na dodatek możliwe jest również pokonanie trasy w ramach rajdu nordic walking.

Start i meta znajdować się będą przy dębie pamięci na skwerze Stanisława Bręczewskiego obok kościoła Św. Stanisałwa Kostki. Zawodnicy będą poruszać się ul. Rejtana, Wyłom, ks. Mieszka I i al. Solidarności w rejonie pozostałości hali Zeppelinów.

Udział jest bezpłatny i można dołączyć bez wcześniejszych zapisów. Bieg odbędzie się w sobotę, 4 stycznia, o godzinie 17:00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA