Jacek Jaśkowiak podejmą próbę pobicia rekordu Polski w wiosłowaniu

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

5 ergometrów wioślarskich stanie w Posnanii 11 stycznia (sobota), podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na jednym z nich klienci, sportowcy oraz Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak podejmą próbę pobicia rekordu Polski w wiosłowaniu.

Wiosłowanie na ergometrach wioślarskich z okazji WOŚP odbędzie się w Posnanii po raz pierwszy. W sobotę 11 stycznia, w godz. 9:00 - 19:00 w centrum pojawi się aż 5 takich maszyn treningowych. Jednak tylko na jednej z nich podjęta zostanie próba pobicia rekordu Polski. Poznaniacy zmierzą się z mieszkańcami innych miast, m.in.: Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Szczecina,

Torunia czy Warszawy. Każdy, kto zasiądzie na ergometrze, będzie musiał pokonać dystans 500 m. Wygra miasto, w którym ową odległość pokona jak największa ilość osób. W zabawie może wziąć udział każdy – dotychczas najmłodszy wioślarz miał 3 lata, zaś najstarszy 75. Niewątpliwą atrakcją będzie pojawienie się w Posnanii Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka. On także podejmie wyzwanie i dołoży swoje 500 metrów do rekordu. Punktem kulminacyjnym o godz. 14.00 będzie „Sztafeta Gwiazd” z udziałem medalistów Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy, polityków oraz przedstawicieli urzędów miast. 

Za udział w próbie bicia rekordu każdy otrzyma wyjątkowy certyfikat. Przez cały dzień w Posnanii odbywać się będzie również zbiórka pieniędzy do puszek WOŚP. Jak co roku, zebrane środki zostaną przekazane na zakup najnowocześniejszych urządzeń ratujących życie i zdrowie dzieci. 

Pomysłodawcą i organizatorem akcji wiosłowania jest Maciej Młodzik. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA