Sąsiedzki Sylwester na skwerze Eki z Małeki. Zagra DonGURALesko i DJ Soina

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Zgodnie z tradycją Sylwester Miejski nie będzie jedynym wydarzeniem na poznańskich ulicach związanym z pożegnaniem starego i powitaniem nowego roku. Już po raz kolejny na skwerze Eki z Małeki odbędzie się Sylwester Sąsiedzki. Tym razem poza tradycyjnym paleniem rzeźby zaplanowano również m.in. występ DonGURALesko i DJ Soina.

To już tradycja na Łazarzu, że sąsiedzi wspólnie żegnają stary i witają nowy rok. Od 2015 roku mieszkańcy zbierają się na skwerze Eki z Małeki, a więc u zbiegu ul. Małeckiego, Łukaszewicza i Granicznej, gdzie w lokalnej atmosferze bawią się z innymi. Organizatorem jest Fundacja Otwarta Strefa Kultury. Wydarzenie dofinansowano ze środków Miasta Poznania.

Tegoroczna impreza sylwestrowa rozpocznie się o godzinie 23:00.

Nie zabraknie grilla, na którym coś dla siebie znajdą również osoby niejedzące mięsa - organizatorzy zapewniają, że będzie "opcja wege" w potrawach. Jednocześnie zachęcają także do przynoszenia włąsnego jedzenia do "wrzucenia na ruszt".

O północy, poza przywitaniem Nowego Roku nastąpi również finał projektu "Rzeźba psów dla psów", czyli akcji artystycznej przeprowadzonej przez Łukasza Trusewicza wraz z mieszkańcami Łazarza i ich czworonogami. Efektem wspólnej pracy jest rzeźba, która zgodnie z łazarską sylwestrową tradycją zostanie... podpalona.

Uczestników zabawy rozgrzewać będą poznańscy artyści, czyli donGURALesko oraz DJ Soina, którzy pojawią się na scenie od godziny 23:30.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA