Sylwester Miejski w Poznaniu - kto, gdzie, kiedy i jak dołączyć do zabawy?

Autor: A. Karczewska fot. estrada poznańska/Piotr Bedliński/archiwum
REKLAMA

Noc sylwestrowa jest dla wielu ludzi jedną z najważniejszych w roku - to czas, w którym podczas zabawy można pożegnać mijający i powitać nadchodzący rok. Jak co roku na Placu Wolności w Poznaniu odbywać się będzie również Sylwester Miejski, podczas którego wystąpią m.in. Kamil Bednarek, Krzysztof Zalewski oraz Brodka. Wydarzenie jest bezpłatne, jednak aby wejść na teren imprezy trzeba będzie okazać specjalne opaski.

Już po raz kolejny poznaniacy i turyści przebywający w stolicy Wielkopolski będą mogli przywitać Nowy Rok podczas Sylwestra Miejskiego na Placu Wolności. Wydarzenie organizowane jest przez Estradę Poznańską.

W tym roku impreza rozpocznie się o godzinie 20:00 - to wtedy nastąpi oficjalne otwarcie bram, choć na samą zabawę trzeba będzie trochę poczekać. Aby wejść na teren imprezy trzeba będzie posiadać specjalne opaski, które można odbierać w punktach informacji turystycznych na Starym Rynku i dworcu Poznań Główny oraz w Centrum Informacji Kulturalnej. Będą one dostępne także 31 grudnia przy wejściu na plac Wolności od godz. 20:00.

Na godzinę 21:30 zaplanowano prolog muzyczny. Pół godziny później nastąpi oficjalne rozpoczęcie zabawy sylwestrowej. O oprawę muzyczną zadbają polscy DJe: Neevald, Bartes oraz Matthew Clarck, a także Banan on Sax oraz wokalnie: Kasia Malenda i John James. 

Nie zabraknie również gwiazd polskiej sceny muzycznej. O godzinie 23:20 na scenie pojawi się Krzysztof Zalewski z zespołem, któremu gościnnie towarzyszyć będzie Brodka. Publika może spodziewać się wyjątkowej zabawy w rytmie popu i rocka.

Tuż przed północą będzie czas na życzenia noworoczne, a gdy wybije północ rozpocznie się profesjonalny pokaz pirotechniczny. Organizatorzy zdecydowali się na jego organizację m.in. ze względów bezpieczeństwa - uznano, że oficjalny, miejski pokaz sprawia, że mniej osób decyduje się na zakup i odpalanie fajerwerków we własny zakresie. Sztuczne ognie będzie można oglądać przez kilka minut.

O godzinie 00:30 na scenie pojawi się Kamil Bednarek, który rozgrzeje poznańską publikę już w 2020 roku w rytmach reggae.

Zabawa sylwestrowa potrwa do godziny 2:00. Organizatorzy zapewniają, że będzie to bezpieczna zabawa taneczna także dla rodzin z dziećmi.

W ubiegłym roku w Sylwestrze Miejskim udział wzięło około 12 tysięcy osób. Estrada Poznańska spodziewa się podobnej frekwencji także w tym roku.

Ruch tramwajowy przy placu Wolności będzie zamknięty od godz. 17:00. Tramwaje linii nr 2, 5, 9, 13, 16 i 201 kursujące w kierunku ul. Gwarnej i mostu Teatralnego pojadą trasami objazdowymi.  

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA