Czterech chętnych do wybudowania kompleksu ogródków działkowych na Głuszynie

Autor: Paulina Nowicka PIM fot. PIM
REKLAMA

Na Głuszynie powstanie kompleks ogródków działkowych wraz z domem działkowca, miejscami parkingowymi, ogólnodostępnym sanitariatem i infrastrukturą techniczną. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie zakończyła przyjmowanie ofert w przetargu, który wyłonić ma wykonawcę tej inwestycji. Wpłynęły cztery oferty, z czego dwie mieszczą się w budżecie założonym przez zamawiającego. Trwa weryfikacja dokumentów złożonych przez zainteresowane podmioty.

Teren planowanej inwestycji, graniczący od zachodu z ul. Przy Lotnisku, jest obecnie niezabudowany i porośnięty trawą. Nowe Rodzinne Ogródki Działkowe do jesieni przyszłego roku zajmą niemal 46 tys. metrów kwadratowych. Powstanie 75 ogródków o powierzchni od 300 do 500 metrów kwadratowych.

Do poszczególnych działek ogrodowych będą prowadzić utwardzone alejki o żwirowej nawierzchni. Projekt przewiduje też stworzenie ogólnodostępnych terenów zielonych (m.in. placu zabaw) wyposażonych w elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Zbudowany zostanie jednokondygnacyjny dom działkowca, który będzie budynkiem użyteczności publicznej i będzie pełnił funkcję administracyjną dla Rodzinnego Ogrodu Działkowego. W jego skład wejdą trzy bryły na planie sześciokąta foremnego.

Największa pomieści ogólnodostępny węzeł sanitarny, klub seniora z zapleczem kuchennym, pomieszczenie porządkowe oraz magazyn. W średniej bryle zlokalizowana będzie sala spotkań na niemal 50 osób, zaś w najmniejszej - pomieszczenie administracyjne oraz aneks kuchenny.

Wzdłuż ul. Przy Lotnisku zaprojektowano niemal 50 ogólnodostępnych miejsc postojowych, w tym pięć przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W obrębie parkingu zlokalizowano miejsca gromadzenia odpadów stałych oraz na odpady zielone. Parking oraz teren przy domu działkowca zyskają oświetlenie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA