Wybrano najlepiej wyremontowane kamienice

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Znani są już laureaci konkursu "Dobry Remont", w którym wyróżniane są najlepsze renowacje elewacji kamienic w Poznaniu. Wyboru dokonali internauci, którzy mogli głosować na jeden z 15 zabytkowych obiektów nominowanych w rywalizacji.

Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania wraz z Miastem Poznań postanowiło wyróżnić tych, którzy przyczyniają się do ochrony dziedzictwa kulturowego i historycznego miasta oraz promocji dobrych praktyk. Po 5 latach przerwy ponownie zorganizowano konkurs "Dobry Remont", w którym wyróżniane są najlepsze renowacje elewacji budynków.

Jak podkreślają organizatorzy, przywracanie blasku zabytkowym kamienicom w centrum miasta podnosi walory estetyczne Poznania, a także podkreśla jego historyczny charakter. Konkurs ma być nagrodą dla inwestorów, którzy mimo utrudnień związanych z koniecznością uwzględniania kwestii konserwatorskich, co wiąże się także ze zwiększeniem kosztów inwestycji, przeprowadzają remonty.

Nominowano 15 budynków, na które swoje głosy mogli oddawać internauci.

Zwykle głosowania dotyczyły obiektów wyremontowanych w ostatnim roku, jednak z uwagi na przerwę między ostatnią a tegoroczną edycją, w tej odsłonie głosować można było na budynki, które wyremontowano nie tylko w ciągu ostatniego roku, ale w ciągu ostatnich kilku lat.

Głosy zbierano do 15 grudnia.

Zwycięzcą tegorocznego konkursu została kamienica znajdująca się pod adresem ul. Wielkiej 9 i ul. Szewskiej 21. Drugie miejsce zajął budynek u zbiegu ulic Ogrodowej 18 i Piekary 13, a trzecie - kamienica przy ul. Libelta 27. Zwycięski obiekt zostanie wyróżniony tabliczką z nazwą konkursu oraz wskazaniem "Niech świeci przykładem" - tak, aby każdy mógł zobaczyć wzór dobrych praktyk.  Co ważne, tabliczka będzie mogła wisieć na budynku tak długo, dopóki będą widoczne efekty remontu. W ten sposób organizatorzy chcą zachęcać do stałego dbania o budynki.

Konkurs "Dobry Remont" odbył się pod patronatem Miejskiego Konserwatora Zabytków w Poznaniu, we współpracy z Urzędem Miasta Poznania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA