Poznański Chór Chłopięcy dołączył do akcji #Resolution2020 w sprawie ochrony klimatu

Autor: A. Karczewska fot./vid. UMP
REKLAMA

Wokaliści Poznańskiego Chóru Chłopięcego dołączyli do akcji #Resolution2020, która jest międzynarodowym projektem artystów i aktywistów na rzecz ochrony klimatu. To muzyczny protest przeciw degradacji środowiska naturalnego.

Celem akcji jest zwiększenie wrażliwości i świadomości społeczeństwa w zakresie zmian klimatycznych. Osoby angażujące się w projekt przygotowuje własną aranżację piosenki "World On Your Shoulders", autorstwa Robin Howl, Violet Skies i Holly Fletscher.

Do akcji przyłączają się artyści i aktywiści z całego świata, już z ponad 100 państw. W Polsce do projektu włączył się Poznański Chór Chłopięcy, który wczoraj zaprezentował przygotowany specjalnie na tę okazję teledysk ukazujący aranżację utworu.

"Ziemia umiera na naszych oczach. Każdego roku coraz dotkliwiej doświadczamy konsekwencji ingerencji człowieka w środowisko naturalne. Jesteśmy świadkami dynamicznej zmiany klimatu. Coraz mniej Polaków pamięta białe zimy w naszym kraju, za to od kilku lat nawiedzają nas tropikalne temperatury latem. Wzrasta poziom mórz, coraz częściej wybuchają pożary lasów i dotykają nas susze. W wyniku zmian klimatycznych ginie coraz więcej gatunków zwierząt. Nie umiemy i nie chcemy patrzeć na to obojętnie i dlatego postanowiliśmy zabrać głos w tej sprawie!"
Jacek Sykulski, dyrektor Poznańskiego Chóru Chłopięcego

Teledysk nagrano w Poznaniu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA