Ul. Babimojska i Smardzewska już z nowym łącznikiem

Autor: Codzienny Poznań AK
REKLAMA

Od piątku można już korzystać z nowego łącznika między ulicami Babimojską i Smardzewską. Nowa droga pozwala na bezpieczne przemieszczanie się nią nie tylko pieszych, ale także samochodom.

Do tej pory ulice łączyła jedynie wąska ścieżka gruntowa, która nie tylko nie zapewniała odpowiedniego komfortu, ale także bezpieczeństwa użytkowników. Co więcej, mieszkańcom brakowało możliwości bezpośredniego przejazdu, bez konieczności korzystania z objazdów.

Dwa i pół miesiąca temu rozpoczęto inwestycję, na którą czekało wielu. Choć to jedynie 100 metrów długości drogi, to ma ona duże znaczenie dla okolicy, szczególnie dla mmieszkańców os. Kopernika, którzy w wygodny sposób mogą przejść na przystanek tramwajowy przy ul. Węgorka.

Nawierzchnia drogi wykonana została z betonowej kostki brukowej. Planując inwestycję podjęto decyzję, by dotychczasową ścieżkę dla pieszych udostępnić także innym użytkownikom ruchu. Właśnie dlatego powstała pieszojezdnia, czyli pas terenu przeznaczony dla ruchu pieszych i pojazdów na zasadach obowiązujących w strefie zamieszkania. Całość ma 5 metrów szerokości, co pozwala na bezpieczne funkcjonowanie różnych użytkowników ruchu.

Dodatkowo, zamontowano tam również próg zwalniający, a także oświetlenie, co poprawi bezpieczeństwo, szczególnie pieszych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA